Ad

MHP TÜRKMEN KURULTAYI'NA HAZIRLANIYOR

101
Ad
Bahçeli'den yeni sürprizler bekleniyor

Erciyes Zafer Kurultayı'nı "Merhum Başbuğ Türkeş'in vasiyetiydi" diyerek yapmama kararı alan MHP, 16. Bursa Keles Kocayayla Türkmen Kurultayı'na hazırlanıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sürpriz çıkışlar yaptığı Keles Kurultayı'na bu yıl Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Eskişehir ve Kütahyalı partililerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Bahçeli, AK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 seçiminin startını Keles'te vermişti.

Erciyes Dağı'nın Tekir Yaylası'nda 18 yıldır yapılan Zafer Kurultayı, MHP Kayseri İl Başkanlığı'nın "Başbuğ Alparslan Türkeş'in vasiyetiydi, artık yapılmayacak" kararıyla tarihe karışıyor. Partililer bu haberin üzüntüsünü yaşarken MHP Bursa İl Başkanlığı'nca bu yıl 16.'sı düzenlenecek olan "Kocayayla Şöleni"ne Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Çanakakle, Yalova, Bilecik, Eskişehir ve Kütahyalı MHP'liler katılacak. 5- 6 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek kurultayın onur konuğu ise Devlet Bahçeli.

Son bir kaç yıldır "Kocayayla Şöleni"nde söyledikleriyle dikkatleri üzerine çeken ve erken seçim kararı aldırtarak Türk siyasi yaşamına yön veren Bahçeli, yine kritik bir dönemde geliyor Keles'e. AK Parti'nin kapatılma davasıyla birlikte erken ve ara seçimlerin konuşulduğu böylesine bir ortamda ne söyleyeceği yine merak edilen MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kocayayla'da binlerce partiliye hitap edecek.

MHP Bursa İl Başkanlığı, 5- 6 Temmuz 2008'deki 16. Keles Türkmen Kurultayı ile ilgili tüm hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

SAMANYOLUHABER
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz