Ad

BİR BAŞKA VAKA YALÇIN KÜÇÜK

104
Ad
Yalçın Küçük'e verilen görev neydi?

Bir başka vaka, Yalçın Küçük. Yukarıdaki ikilinin program yaptığı aynı kanalda esip gürlüyor...Tayyar ekranlarda esip gürleyen Küçük'e, küçük sorular sordu.

Kuvvacı Küçük

Bir başka vaka, Yalçın Küçük. Yukarıdaki ikilinin program yaptığı aynı kanalda esip gürlüyor. Diyor ki: Türbanla ilgili anayasa değişikliğinin iptali, 2. Sakarya zaferidir. İzlerken sanıyorsunuz, Türkiye işgale uğramış, birileri kurtuluş savaşı veriyor! Küçük de sıkı bir kuvvacı!

O esnada bir kadın izleyici mail gönderiyor: ‘Terörist başı Abdullah Öcalan’a ‘Sayın’ diye hitap eden bu kişiyi niye ekrana çıkartıyorsunuz?’ Küçük, öfkeleniyor: ‘Ben hiçbir zaman ‘sayın’ demedim, bu şahıs kesin AKP’li...’

Oysa Küçük’ün Ekim 1990’da piyasaya çıkan ‘Kürtler Üzerine Tezler’ kitabında Öcalan’la röportajında bırakın ‘sayın’ı daha ileri ifadeler vardı. İşte birkaç örnek: ‘Değerli başkan, Apo arkadaşım, başkan, Apo kardeşim, Öcalan kardeşim, genel sekreter kardeşim, Öcalan arkadaşım, başkan arkadaşım, değerli başkan, Abdullah arkadaşım, başkan kardeşim, değerli başkan arkadaşım.’

Kitabın 233-253 sayfaları arasında yer alan röportajda Küçük, Öcalan’a soru yöneltirken bu ifadelerle hitap ediyor. Meğer Küçük haklıymış! ‘Kardeşim, arkadaşım’ dediği adama ‘sayın’ diye hitap etmek çok resmi olurdu. Maalesef dünkü bu Küçük adam, bugün Sakarya’dan söz eden sıkı bir kuvvacı!

İster istemez zihnimize takılıyor: O gün Apo’yla kolkola olmak, bugün kuvvacı geçinmek miydi görevi? Görev verilince her kılığa girmek, toplumu biçimlendirme projesinin bir parçası mı? Küçük’ün ‘Epilepsi ile Orgazm’ kitabı, projenin neresinde?

ŞAMİL TAYYAR/STAR
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz