Ad

AHİLİK HAFTASI MEHTER GÖSTERİLERİYLE KUTLANACAK

10455
Ad
AFYONKARAHİSAR(CİHAN)- Afyonkarahisar Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük, gelecek yılki Ahilik Haftası'nı mehter gösterisi, konser sempozyum ve toplantılarla kutlayacaklarını söyledi.

Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ali Çetinkaya Mahallesi İstasyon mevkiinde kurulan semt pazarının dua ile açılması programında konuşan Karnıbüyük, esnafın birçoğunun Ahiliğin önemini bilmediğini savundu.

Esnafların yıllar sonra Ahilik Haftası kutlanmaya başlandığını ve 2 yıldır da Afyonkarahisar'da Ahilik Haftası'nı kutladıklarını belirten Karnıbüyük, Ahiliğin anlam ve öneminin anlatılması konusunda oda başkanlarına çok büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Esnafın, bu haftanın kendi haftası olduğunu bilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Karnıbüyük, "Ahilik haftasının önemi ne yazık ki tabandaki esnafımız ve halkımız tarafından bilinmiyor. Burada görev bize düşüyor. Onun için gelecek yıllardaki kutlamaları Mehter Takımı gösterileriyle, konserlerle, bilgilendirici sempozyum ve toplantılar ile kutlamayı düşünüyoruz." dedi.

Küçük esnafın zor durumda olduğunu da değinen Başkan Hüseyin Karnıbüyük, krizden etkilenen esnafın maddi ve manevi sıkıntıların hat safhada olduğunu söyledi. Küçük esnaf ve sanatkârın sıkıntıdan kurtulması için faizsiz kredi verilmesini isteyen Karnıbüyük, bürokraside de esnafın önünü tıkayan engellerin kaldırılması gerektiğini belirtti.

(CİHAN)
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz