Ad

Nevin Gökçek'ten yardım eli

107487
Yıllardır, gece gündüz demeden ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek yardım eli uzatan Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, yaşam mücadelesi veren bir aileye daha maddi-manevi güç verdi. Bugüne kadar, yokluk içinde yaşayan kimsesiz yaşlılardan engellilere, kocasını kaybeden yalnız annelerden eğitim gören çocuklara kadar yüzlerce Başkentlinin evine konuk olan Nevin Gökçek, Beyaz TV’de yayınlanan “Uzat Elini” adlı yardım programında da Öcal Kayretli’nin kapısını çaldı.

Dördü engelli, altı çocuk babası Öcal Kayretli’nin acılarla dolu hikayesini dinleyen Nevin Gökçek, uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı.

Yaptığı yardımlar, eğitime verdiği katkı ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine yaptığı ziyaretlerle sosyal dayanışma projelerine örnek gösterilen SOS Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Kayretli ailesine de çeşitli yardımlar yaptı, çocukların eğitimi için çözümler üretti.

Engelli maaşı ve bakım ücreti hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmayan zor durumdaki aile, Sosyal Hizmet uzmanlarına teslim edildi.

Yaşadıkları gecekondunun sularının akmaması nedeniyle temizlik yapamayan Kayretli ailesinin sularının akması sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmet Merkezi, çocukların daha temiz ve düzenli ortamda yaşamaları için evlerini temizledi ve düzenli olarak temizlemeye de devam edeceklerini bildirdi.

Nevin Gökçek, altı çocuk sahibi ve 7 aylık hamile olan annenin yükünü hafifletirken, aile planlama eğitimlerinin de önemini vurguladı.

Kayretli ailesinin iki sağlıklı evladından biri olan Doğan, iyi bir eğitim görmesi için SOS tarafından Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna yerleştirildi.

SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek’in büyük desteği ve yapılan maddi-manevi yardımlar karşısında Kayretli ailesi de gözyaşlarını tutamayarak, teşekkürlerini dile getirdi. Ziyaret sonunda Kayretli ailesi ve Onursal Başkan Nevin Gökçek arasında duygusal anlar yaşandı.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz