Ad

ERUYGUR'UN OFİSİNDE ŞOK BELGE

118
Ad
Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un, İstanbul'da Fenerbahçe Orduevi'ndeki ofisinde arama yapan polis şok belgelerle karşılaştı.

Burada ele geçirilen bilgi ve belgelerin, Ergenekon soruşturması kapsamında bugüne kadar toplanan bütün dökümanlardan daha önemli olduğu belirtiliyor. Ergenekon Terör örgütünün adeta suçüstü yakalandığı Eruygur'un ofisinde bulunan en kritik belgelerden biri de 'darbe eylem planı'.

Bu plana göre, ekonominin kötüye gittiğine dair ardarda anketler yaptırılıp sonuçları kamuoyuna duyurulacaktı. Temmuz 2008'in başında ise siyasi cinayetler işlenecekti. Bu cinayetler için aralarında JİTEM'den ayrılan kişilerin de bulunduğu 30 kişilik bir tim kuruldu. Bu tetikçilerin özellikle de yargı mensuplarını hedef almaları öngörülüyordu. Zira, cinayetlerden sonra 6 Temmuz'da 20 ilde eş zamanlı "yargıya sahip çık" mitingleri düzenlenecekti. Gaziantep'teki mitinge ise Hurşit Tolon ve ulusalcıların önde gelen isimleri katılacaktı. Yasadışı olarak tertip edilen mitinglerde polisle çatışma hedefleniyordu. Bu şekilde ülkede bir iç çatışma ortamı oluşturup darbeye davetiye çıkartılacaktı.

Ele geçirilen darbe eylem planında, askeri müdahale sonrası kimin cumhurbaşkanı ve başbakan yapılacağının dahi açıkça ifade edildiği iddia ediliyor.

HABERVAKTİM.COM
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz