Ad

AÇELYA SAMYELİ DANOĞLU: ''BANA İNSAN İRİSİ DİYORLARDI''

131679
Ad
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı 'nda Star TV tarafından düzenlenen “Miss Turkey 2012 Güzellik Yarışması”nın birincisi Açalya Samyeli Danoğlu oldu.

Miss Turkey 2012 güzeli Açalya Samyeli Danoğlu, uzun boyu ve kilosu nedeniyle lisedeki lakabının 'İnsan İrisi' olduğunu söyledi; "Moralimi bozmaya çalışan insanlar oluyordu ama aldırmıyordum: Yaz başında 80 kiloydum. Diyetle 75'e indim. Kamp sürecinde 5 kilo verdim. Özgüven ve disiplinle kazandım." dedi.

Vatan gazetesinin haberine göre 1,85 cm boyundaki Açalya Samyeli, yarışmaya 70 kilo olarak katılıp kampta 5 kilo vererek kraliçe olduğunu söyledi. İşte Danoğlu’nun o açıklamaları:

- Yarışmayı düzenleyenler sürekli özgüvenimin eksikliğini söylüyordu. Biraz onun üstüne gitmem gerekiyordu. 40 günlük kamp sürecinde özgüven ve disiplin kazandım. Son haftalarda birinci olabilirim diye düşünüyordum.
- Kampta 70 kiloydum. Ayça Kaya’nın önderliğinde az yiyerek 5 kilo verdim. Yaz başında 80 kiloydum. Diyetlerle bir kaç ayda 15 kilo verdim. Yarışmaya katılmaya planladığımda 75 kiloydum. O süreçte de kilo vermeyi başardım.
- Babam ve annem yarışmaya katılmamı çok istiyordu. Hatta annem katılmazsan gözüm açık gider diyordu. İstanbul Üniversitesi’nde Çevre Bilimi okuyorum. Bu misyonu taşımak istedim.
- Kampta hal ve hareketlerimden dolayı hocalarım beni Arzum Onan ve Azra Akın’a benzetiyorlardı.

- Lise yıllarımda boyum uzun diye moralimi bozmaya çalışanlar oluyordu. Yanımda durma diye takılanlar da, insan irisi diyenlerde oluyordu. Ben boyumun uzun olmasını hiçbir zaman dezavantaj olarak görmediğim için moralimi hiç bozmuyordum.


Gecenin en cesuru

Gecenin en dikkat çeken kıyafetini giyen Asena “ İddalı olmak güzeldir. Bu güzellik yarışmasına gelmek zordur. Çünkü Türkiye'nin gelmiş geçmiş tüm modelleri burada. Onların yanında ne kadar şansınız olabilir ki. Ben naçizane giyindim geldim. “dedi


Eser Yenenler ve Asuman Krause'nin sunduğu Güzellik yarışmasında 20 güzel Türkiye'nin en güzel kızı olmak için yarışırken ipi göğüsleyen isim Açalya Samyeli Danoğlu oldu.


Renkli şovlara sahne olan “Miss Turkey 2012 Güzellik Yarışması”na Can Bonomo ve Atiye şarkılarıyla renk kattı.

Türkiye'nin en güzel kızının belirlendiği yarışmanın jüri üyeliklerini; Burak Hakkı, Jülide Ateş, İbrahim Çelikkol, Tülin Şahin, Demet Şener Kutluay, Güneri Civaoğlu, Seda Domaniç, Zeynep Tosun, Dr. Nuri Soysal, Nezahat Tosun ve Can Sandıkçıoğlu yaptı.

Yarışmada birinci gelen Açalya Samyeli Danoğlu ülkemizi Miss World (Dünya Güzellik), ikinci Çağıl Özge Özkul Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması), üçüncü Melis Durasa ise Miss Earth 'de temsil edecek. Yarışmada dördüncü seçilen Meltem Tüzüner ise Miss International ilan edildi.


Hürriyet
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz