Ad

TOLONLA GÖRÜŞEN CHP'Lİ VEKİL ŞAHİN MENGÜ

138
Ad
CHP Manisa Milletvekili Avukat Şahin Mengü, Orgeneral Hurşit Tolon'un Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alınmadan önce kendisini aradığını söyledi. Mengü, aynı zamanda Vakit gazetesinin bilgisayarlarını haczettiren ve Ergenekon soruşturmasından gözaltına alınan Mustafa Balbay'ın avukatlığını yapan Mutluhan Karagöz'ün iş ortağı.

Hurşit Tolon'un avukatı Ahmet Çörtoğlu'nun ortağı olan CHP'li Mengü, gazetecilerin Hurşit Tolon'un gözaltına alınmadan önce kendisi ile bir görüşme yapıp yapmadığı ile ilgili sorularını yanıtladı.

Hurşit Tolon ile görüştüğünü doğrulayan Mengü, "Sayın Tolon, arama yapılmadan önce beni aradı. Polislerin geldiğini söyledi. Ben de kendisine arama izinleri olup olmadığını sordum. Kendisi, merkez komutanının bilgisi var, dedi. Yanlarında askeri bir yetkilinin olup olmadığını sordum. Bir binbaşı olduğunu söyledi. Ben de kendisine yapılacak bir şey olmadığını, prosedür gereği arama yapabileceklerini söyledim" dedi.

Mengü, Tolon'un dairesinin kapısının kırıldığı iddialarını ise yalanladı. Mengü, aramanın prosedüre uygun olarak yapıldığını belirtti.

HABERVAKTİM.COM
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz