Ad

Bayındır Ege TV'ye konuk oldu

147957
Ege TV ''Ege'nin İnce Uzun Yolları'' programının bu haftaki konuğu Bayındır oldu. Yönetmenliğini Ümit Sabancı, sunuculuğunu ise Ege TV'nin ve İzmir'in tanınmış sunucularından Erhan Önel'in yaptığı programın çekimleri Bayındır'da yapıldı. Bayındır merkez, Ergenli, Dereköy ve Kızıloba köylerinde Bayındır yemekleri, restore edilen tarihi binalar, doğa ve tarihi güzellikler ile vatandaşlarla röportajlar gerçekleşti.

''Programda Bayındır'ın Doğa ve Tarihi Varlıkları Tanıtıldı''

Ege TV'nin yeni programlarından olan ''Ege'nin İnce Uzun Yolları'' programında Ege'deki İl ve İlçelerin doğal güzellikleri ve tarihi eserleri tanıtılırken, kültürel özelliklerde ekranlara yansıtılıyor.Egenin Yolları programının 4.bölüm çekimleri ise Çiçeğin Kenti Bayındır'da gerçekleştirildi. Bayındır merkezde yöresel yemekler ve restorasyonu bitirilen Tarihi Tekel Hanı,Eski Hükümet Konağında çekimler yapıldı. Programın diğer çekimleri ise Ergenli köyünde iğne oyası yapan yaşlı nineler,Türkiye'de ismi tek olan Lozan Erkahveci, Zeytin-İncir ağacı ve jeotermal sularıyla ünlü Ilıca'da çekimler yapıldı. Hasadına 10 Eylül tarihi itibariyle başlanan ''Bayındır Efes Üzümü'',1200 yıllık çınar ağacı ve ceviz hasadı Kızıloba köyünde yapılan çekimler arasındaydı. Egenin Yolları programının son bölümünde ise şehrin üst kısımlarında bulunan 500 metre rakımla Küçük Menderes ovası, Bayındır ve Tire'yi rahat bir şekilde görme konumunda olan Seyir Cafe,900 metre rakımda bulunan İzmir'in en büyük Kent Ormanı özelliğinde olan Bayındır Kent Ormanı ve Mesire alanında çekimler yapıldı.Program 26 Eylül Çarşamba günü saat:20.30'da yayınlanacak.

''Bayındır'ın Sahip Olduğu Doğa ve Tarihi Güzelliklerine Hayran Kaldım''

İzmir televizyonlarında başarılı bir çok program hazırlayıp ve sunan Erhan Önel Bayındır'ı çiçekçilikle tanıdığını, eşsiz doğa ve tarihi güzelliklere sahip olduğunu ilk defa program çekimlerinde gördüğünü söyledi. Başarılı sunucu Erhan Önel ;''Bayındır'ın sahip olduğu bozulmamış doğası, tarihi varlıkları ve sıcakkanlı insanları gerçekten görülmeye değer bir yer olduğunu gösterdi. Bayındır'a geldiğinizde dolu dolu gezeceğiniz, dinleneceğiz, kendine özgü yemekler yiyebileceğiniz şirin bir İlçe olduğunu seyircilerimizin programı izlediğinde hak vereceklerine inanıyorum.Çekimlerimiz bir gün içinde gerçekleştirildiği için Bayındır’ın tüm güzelliklerini çekemedik.İnşaallah başka bir zaman çekimlerini yapamadığımız güzelliklerinde başka bir programda gösteririz''dedi.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz