Ad

GENELKURMAY'IN TARAF GAZETESİNE BASKIN FAKS !

148
G.Kurmay Askeri Savcılığı Taraf Gazetesi'ne baskın yapılacağını belirten bir faksı gazeteye gönderdi.

Gazetenin basılacağı yönündeki duyumlar üzerine başta Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan olmak üzere bir çok köşe yazarı ve muhabir geceyi gazete binasında geçirdi. Birçok basın mensubuda gazete binası önünde gece boyu gelişmeleri takip etti. İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı polislerin de bina çevresinde bekledikleri görüldü.

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, gazete önünde bekleyen basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada, gazeteye bir baskın yapılacağı duyumunu aldıklarını ve bu nedenle beklemede olduklarını belirtti.

4 Temmuz Cuma tarihli Taraf gazetenin sürmanşetinde "Genelkurmay'ın Taraf'a Baskın Planı" yer aldı.
Başlığın hemen altında da "Genelkurmay Askeri Savcılığı Taraf'a faksladığı gözdağı yazısında Dağlıca baskınının istihbarat raporunu adı verilmeyen bazı belgeleri teslim etmemizi yoksa gelip bu tür eşyalara el koyacağını bildirdi" ifadesine yer verildi.

Bu başlıkların hemen yanındaki sütunda ise Genkurmay Yardımcı Askeri Savcısı Hakim Yarbay Zekeriya Duran imzalı söz konusu faksa yer verildi.

Gazetenin sürmanşetindeki başlıkların yanında ise şu ifadelere yer verildi:

HER NE DEMEKSE


Genelkurmay'ın yazısında, Taraf'ın 25 Haziran'da yayımladığı Dağlıca belgesi dışındaki bazı belgeler kastedilerek "Henüz ifşa edilmemesi bir şans ama şans sonsuza dek sürmez" dendi.

7 TEMMUZ'A KADAR

Faks- muhtıra, Dağlıca belgesinin ve adı verilmeyen başka Genelkurmay çıkışlı belgelerin 7 Temmuz'a dek savcılığa gönderilmesi istenip, aki halde kolluk görevlilerinin devreye sokulacağı belirtildi.

YAYIMLADIK, VERİRİZ


Genelkurmay'ın Dağlıca Baskını'nı önceden bildiğini kanıtlayan belgeyi yayımladık ve isteyene vereceğimizi zaten duyurmuştuk. Ama Genelkurmay başka bir belge istiyorsa adını açıkça koymalı.

Ozan KÖSE/ İSTANBUL
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz