Ad

BALBAY'IN ARKADAŞINDAN ŞOK SÖZLER

150
Ergenekon operasyonları kapsamında yaşanan son gözaltılar gündemi meşgul ederken, gözaltına alınan isimlerin yakın çevrelerinden tehdit dolu açıklamalar geliyor.

Başını CHP’lilerin çektiği tehditçi kanada, kendisine ait olduğu bilinen ART isimli televizyon kanalında konuşan Türkiyem Topluluğu Sözcüsü Mustafa Özbek de katıldı.

Balbay’ın yakın arkadaşından şok sözler


Aynı zamanda gözaltına alınan Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın çok yakın arkadaşı olan ve ART’de Balbay’ı devamlı programında konuk eden Özbek, “Devleti’ni yöneten siyasi irade ne yaptığının farkında değil” diyerek başladığı konuşmasında şok sözler sarfetti. İşte ayrıntıları:

Baykal’ı örnek aldı

Baykal’a özenerek meseleyi laiklik ve rejim meselesi olarak lanse eden Özbek, “Bizi yıldıramazlar” dedi ve meydan okudu: “Laik, demokratik Cumhuriyeti Atatürk’ü bu gerici zihniyete ezdirmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangimizi içeri alırlarsa alsınlar, bizi yıldıramazlar. Biz Atatürk’ün gençliğiyiz. Atatürk Cumhuriyetinin hastasıyız, laik demokratik Cumhuriyetin yılmaz savunucuyuz ve bekçileriyiz. Altını çizerek söylüyorum; ne pahasına olursa olsun bizi bu yoldan döndüremezler…”

“Türkiye işgal altında” iddiası

AK Parti iktidarı için “Damat Ferit hükümetinden daha kötü bunlar” ifadelerini kullanan Özbek, Türkiye’nin işgal altında olduğunu şu sözlerle iddia etti: “Onlar manda istiyorlardı. Biz mandadan da daha kötüyüz şuan… Ben iddia ediyorum. Türkiye işgal altında: Ekonomik işgal altında, siyasi işgal altında, sosyal işgal altında, kültürel işgal altında. Her tarafımız bağlanmış, kıpırdayacak tarafımız yok.”

“Bizimle baş edemezler”


“Korkunun ölüme faydası yok” diyerek sokaklara dökülme çağrısı yapan Özbek, ilginç meydan okumasını şöyle sürdürdü: “Bana göre meydanlar dolmalıydı. Yani demokratik tepki nedir? Demokratik tepki toplumu olmak nedir? Sivil toplum örgütlerinin görevi nedir? (…) Eğer Atatürkçülerin ve laik demokratik cumhuriyeti savunanların tamamını tutuklarlarsa hapishane bulamazlar. Ha o zaman onlar da kendi başlarının çaresine bakacaklar… Onlar bizimle baş edemezler. Böyle bir yıldırma ile bu içinde bulunduğumuz sistem içerisinde devletimizi yıkmak, çökertmek, efendim başka sistemlere doğru götürmek… Biz Allah’a teslim oluruz, kula değil. Allah da alnımıza ne yazdıysa o olur. Buna inanan insanlarız biz.”

“Atatürk için harp etmeye hazırım”


Programın ilerleyen dakikalarında kendisine yöneltilen sorular üzerine hızını alamayan Özbek, çok tartışılacak şu sözleri sarfetti: “Ömrüm yettiği müddetçe Cumhuriyet ve Atatürk için harp etmeye hazırım. Ben savaşa hazırım, ben mücadeleye hazırım… Hepimiz de böyleyiz. Bütün Atatürkçüler böyledir. Onun için bizimle fazla uğraşmasınlar. Ergenekon adından da vazgeçsinler. Böyle hayali bir takım davalarla, hayali isnatlarla, hayali bir takım şeylerle insanları yıldırmaya çalışmasınlar.”

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ilginç gönderme


Özbek, daha da ileri gittiği konuşmasında, son gözaltıların Türk Silahlı Kuvvetleri’ni yıpratma amaçlı olduğunu iddia etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti devletini ayakta tutan kurumların başında Türk Silahlı Kuvvetleri gelir. Buradaki hedef Türk Silahlı Kuvvetleridir. Demokrasi katlediliyor, hukuk katlediliyor. Bu katledenler nedir? Katleden katildir. Bunlar cezasını görmeyecek mi? Tabiî ki görecek, eğer hukuk varsa… Türkiye’de hukuk varsa, demokrasiyi ve hukuku katledenlere sesleniyorum: Bir Anadolu deyişi ile söylersek; ‘yağmur yağar şişe şişe, bir gün size bir gün bize…’ Bu iş böyle, sırayla…”

Bu da Tuncay Özkan Taktiği

Ve Özbek’in şu sözleri de, duyanların aklına “Biz kaç kişiyiz?” sloganından sonra hezimete uğrayan malum gazeteci Tuncay Özkan’ı getirdi: “Bizim sayımız öyle birer birer, üçer beşer vurulmayla bitecek bir şey değiliz. Bizim sayımız milyonları geçiyor, 70 milyonuz biz… 70 milyon biz… Öyle ikişer üçer, 20 şer içeri almakla bizden kurtulamazlar. Biz onlardan kurtulacağız. Hem de milletin iradesiyle… Hem de bu mahkeme kararları ortaya çıktıktan sonra. İnşallah o zaman göreceğiz bunları…”

“Mustafa Balbay’a can kurban”


Özbek, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın gözaltına alınmasına ise şu tepkiyi gösterdi: “Çok sevdiğimiz bir Toros Yörüğüdür Mustafa Balbay. Ona can kurban… Yani Balbay’ı aldılar, beni de alsınlar. Neden almıyorlar? Ben onunla program yapan insanım değil mi? Yani böyle şey mi olur? Niye alıyorsunuz Balbay’ı? Pırıl pırıl bir insan… Ben her şeyine kefilim Balbay’ın, olur mu öyle şey…”

Engin Kaşdaş-habervaktim.com
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz