Ad

ADNAN HOCA'NIN MELEKLERİ'NDEN MÜHENDİS GÜLŞAH GÜÇYETMEZ

151743
Ad
Adnan Hoca'nın melekleriyle yaptığımız röportaja devam ediyoruz...

İkinci günün konuğu Gülşah Güçyetmez...

Gülşah Güçyetmez, hem güzel, hem bilgili, hem de iyi eğitimli... En önemlisi de zeki...


Hem sarışın, hem güzel, hem de zeki olmaz diyenler olabilir...

Gülşah Güçyetmez ile yaptığımız röportajı okuyun ve ondan sonra fikrinizi yorum sayfamızdan bildirin..

İstanbul'ın en zeki kızlarından biriyle karşı karşıya olduğunuzu göreceksiniz...

MÜHENDİS GÜLŞAH'IN KISA BİYOGRAFİSİ...Gülşah Güçyetmez İstanbul doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Bilfen Koleji’nde okudu daha sonra Fenerbahçe Lisesi’ni birincilikle bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İngilizce ve Almanca biliyor. Öğrenimi boyunca tiyatro, dans ve çeşitli spor dallarında kültürel faaliyetleri oldu. Mezun olduktan sonra Makina parçaları İmalatı, Makina İthalat ve İhracatıyla ilgilendi.

Aldığı eğitime paralel bir alan olan biyomimetik yani doğadaki kusursuz yaratılış ve tasarımların teknolojiye aktarılması alanında araştırmaları devam ediyor. Doğada var olan yaratılış prensiplerinden faydalanılarak benzer işlevlere sahip teknolojik aygıtların tasarımlarının en kısa yoldan ve en mükemmel biçimde gerçekleştirilmesi noktasında araştırma ve birikimlerimi A9 TV’de izleyicilerle paylaşıyor.

A9 Tv’de yorumcu olarak bulunduğu canlı yayın programlarında dünya barışının sağlanması için dini, siyasi ve politik çözüm yolları üzerinde konuşuyor ve dünya savaşlarının sebebi olan Darwinizm ve Materyalizm felsefelerinin yanlış yönlerini anlatıyor. Bu konuşmalarında paleontoloji biliminden faydalanarak milyonlarca yıllık fosilleri tanıtıyor. Ayrıca genetik, fizik, astrofizik, parçacık fiziği, moleküler biyoloji, tarih, kimya gibi bilimin farklı dallarında yaptığı araştırmaları en yeni gelişmelerin ışığında izleyicilere aktarıyor.
Konuşmalarında ve internette yayınladığı yazılarında Dünya barışının sağlanmasına karşı en büyük engellerden olan Komünizmin, Faşizmin ve Vahşi Kapitalizmin ülkelere verdiği zararlardan ve terörün çözüm yollarından bahsediyor. Dünyada merhamet, birlik ve yardımlaşmanın yaygınlaşmasının, gaddarlığın ve zalimliğin son bulmasının ancak Kuran’da Allah’ın bildirildiği gibi herkese saygı ve sevgiyle yaklaşmakla olabileceği konularına yer veriyor.

Yine A9 TV kanalında İngilizce ve Almanca sohbet programları da hazırlıyor... Bu programlarda Hristiyan ve Musevilere sevgiyle bakmak , herkesin fikrine saygı duymak, demokrasi ve laikliğin önemi, İslam’da kadına verilen yüksek değer gibi konulara yer veriyor. Ayrıca Amerikan WTPN (We The People Network) ile bağlantılı olarak yine A9 TV’de Building Bridges isimli programda konuşmacı olarak bulundu.

Tüm bu faaliyet ve çalışmalarımın amacı, İslam ahlakının tüm güzelliklerinin; barışın, kardeşliğin, adaletin, sevgi ve merhametin tüm dünyaya hakim olmasına katkıda bulunabilmek...

Yusuf İNAN / Özel Röportaj - editor@yerelgundem.com


GÜLŞAH GÜÇYETMEZ'E GÖRE MÜSLÜMAN KADIN...Yusuf İNAN : Sizce müslüman kadın nasıl olmalıdır?

Gülşah GÜÇYETMEZ : Müslüman bir kadın Allah aşkıyla dopdolu, sevgi insanı olmalıdır. Tertemiz, bakımlı, her an mis gibi kokmalıdır. Çok candan, samimi, dürüst, neşeli, yumuşak başlı, güzel huylu, güzelliklerden çok zevk alan bir insan olmalıdır. Müslüman bir kadın onurlu, cesur, canlı, dinç, enerji dolu, yetenekli olmalıdır. Ben aslında kadının çok akıllı, ince düşünen, lider karakterli bir mizaçta yaratıldığına inanıyorum ve bunun delillerini de görüyorum. Adnan Oktar Hocamız da her zaman bunu söyler; kadınların değerini, üstünlüğünü en güzel anlatan Hocamızdır. Ve Müslüman bir kadın yaşadığı, gördüğü olaylara karşı tepkisiz kalmaz, dünyada zorluk içinde yaşayan insanlarımızın sorunlarını kendisininmiş gibi düşünerek çözüm üretmeye çalışır. Tüm bunları yaparken Müslüman bir kadının amacı kendisini yaratan ve tüm nimetleri kendisine veren Allah’ın rızasını, hoşnutluğunu kazanmaktır.

HER AN ÖLÜME HAZIR YAŞIYORUM...
Y.İNAN : Ölümü düşündüğünüz oluyor mu?

G.GÜÇYETMEZ: Ölüm kesin bir gerçek. Her insan hiç ummadığı bir anda ölebilir. Genellikle ölüm biri yakınınını kaybettiğinide aklına gelir, bazı insanlar ölümü kendisilerine çok uzak görür. Oysa ölüm çok yakındır. Ben bu kesin gerçeğin bilinciyle yaşıyorum ve ölümümün ardından Allah’ın huzuruna çıkacağımın şuuruyla her anımı Allah’ın beni beğenmesini, benden razı olmasını isteyerek geçiriyorum. Allah’ı aşkla seven Allah’ın da kendisini çok sevmesini ister. Ölümü bu şekilde düşünen insan ise dünyaya bağlanmaz ve çok güzel ahlaklı olur. Bir sır vardır bunda; dünyaya bağlanmayana Allah dünyanın nimetlerini verir.
İSRAF VE CİMRİLİK KUR'AN'DA YASAKLANMIŞTIR...

Y. İNAN: Kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz? Müsrif mi, cimri mi?


G. GÜÇYETMEZ : Her ikisi de değilim. Allah Kuran’da hem israfı hem cimriliği yasaklamıştır. Müslüman son derece yardımseverdir, fedakardır, kendinden önce karşısındakini düşünür. Bu ahlak insanların arasında gerçek anlamda yayılsa ne güzellikler olur düşünün. İnsanların bolluk ve huzur içinde yaşaması için bütün dünyada İslam ahlakının yaygınlaşması gerekiyor. Allah’ın emrettiği yöntem dışında dünyada tam bir adaletin, huzurun ve barışın sağlanması mümün değildir. Her yöntem şimdiye kadar denendi; olmadığı çok açık. İnşaAllah dünyanın son dönemlerindeyiz, Peyamberimiz (sav)’in müjdelediği muhteşem günler gerçekten çok yakın, hepimiz göreceğiz inşaAllah.


KILIK KIYAFETTE HZ.PEYGAMBERİ TAKİP EDİYOR...

Y.İNAN : Fotoğraflarınızdaki kıyafetleriniz genel olarak marka... Marka giyinmeye dikkat ediyor musunuz?
G. GÜÇYETMEZ :Giyimime, bulunduğum ortamın tertemiz, estetik, şık olmasına çok dikkat ederim, çok özenliyimdir ve güzellikten, güzel ortamlardan çok zevk alırım, bunları Allah’ın bir nimeti olarak görüp her zaman şükrederim. Marka kıyafeti de güzelse, beğenirsem tercih ederim. Müslüman pırıl pırıldır, bakımına, estetiğine çok önem vermek durumundadır. Ayrıca bir Müslüman dini temsil ederken en güzel, en şık haliyle insanların karşısına çıkmalıdır. Bu konuda en güzel örnek Peygamberimiz (sav)’in yabancı elçilerle görüştüğünde çok pahalı bir Bizans cübbesi giymesidir. Peygamberimiz (sav) ve sahabeler her zaman şık, tertemiz kıyafetler giyerlerdi ve çok nezihlerdi. Müslümanlar bakımsız, kirli kıyafetler giyer mantığı yobaz anlayışın bugüne kadar insanlara telkin ettiği çok çok yanlış bir mantıktı. Biz bu mantığı şıklığımızla, bakımımızla, hem kendimizin hem yaşadığımız yerlerin son derece güzel, estetik oluşuyla yıktık. Bazı insanlar belki şaşırıyorlar ama gerçek İslam anlayışında Kuran’da Hz. Süleyman (as) örneğinde gördüğümüz gibi ihtişam, güç ve sanat vardır.
ADNAN HOCA GERÇEKTEN YAKIŞIKLI MI?

Y. İNAN : Adnan Hoca'ya TV programlarında “süper yakışıklısınız” diyorsunuz. Bu durumun sizi izleyenler tarafından yanlış anlaşılmasından endişe etmiyor musunuz?

G. GÜÇYETMEZ : Canımıniçi Hocamız gerçekten süper yakışıklı maşaAllah. Ben Adnan Oktar Hocamızı övdüğümde Allah’ın yarattığı güzelliği övüyorum. Hocamızda da bedenen, aklen ve ruhen çok üstün bir tecelli, güzellik var. Hayranlığımı ifade etmem çok normal. Aslında Birtanem Hocama olan sevgimi, heyecanımı, beğenimi daha da fazla dile getirmek istiyorum, Adnan Oktar Hocam herşeyin en güzeline layık inşaALLAH. Onunla karşılaşan herkes kendisine hayran olur, bu çok bilinir. Ruhum Hocam çok değerli, güzel bir insandır ve kendisini Allah aşkıyla çok fazla ve derin bir sevgiyle seviyorum ve bundan çok fazla zevk alıyorum, onunlayken duygularım daha da coşuyor.

ADNAN HOCA İLE DİĞER CEMAATLER ARASINDAKİ FARK

Y. İNAN : Türkiye'deki İslami yapılanmalardan farkınız nedir?

G. GÜÇYETMEZ : Aslında hangi ülkede olursa olsun, hangi ırktan olursa olsun farketmez Müslüman ahkalı heryerde aynıdır. Tek bir Kuran var. Müslüman olarak bende yol göstericimiz Kuran’a uyarak yaşıyorum. Kuran’da Allah’ın önemli gördüğü samimiyettir. Hocamızdan samimiyetin ne kadar büyük bir lüks ve konfor olduğunu öğrendiğimden beri Allah beni daha mutlu yaşatıyor Elhamdülillah. Türkiye’deki samimi Müslümanlardan bir farkım yok. Bizim farkımız Yobazlarla kıyaslanabilir. Yobazlar sahtekar, kültürsüz, bilgisiz, sevgisiz, kavgacı, ayrıştırıcı, kaba ve pis olurlar. Bizim Hocamızdan öğrendiğimiz ise bunların tamamen zıttı. Biz samimi, kültürlü, bilgili, bakımlı, temiz, merhametli, canayakın ve sevgi dolu olmayı esas alıyoruz. Kuran’a uygun olan da budur.

Hem tüm Müslümanların hem farklı inançlardaki tüm insanların barış ve huzur içinde yaşamasını istiyorum. Yobazların hayatı Kuran’a uygun değildir; Kuran’da olmayan, hurafelerle dolu bir yaşamı insanlara empoze etmeye çalışırlar. Sevgili Peygamberimiz (sav)’in tüm hayatı Kuran’a uygundu ve Peygamberimiz (sav) sevgi insanıydı. Çok samimi, dürüst, cesur, fedakardı, Allah rızası için tüm hayatını İslam dininin gelişmesine adamıştı. İşte ben de arkadaşlarımız da ve en başta Hocamız da müthiş bir şevk ve azimle, dünyadaki tüm teknolojik gelişmeleri kullanarak, imkanlarımızı en güzel şekilde değerlendirererek gerçek İslam ahlakını tüm insanlara anlatıyor, insanların zor, sıkıntılı bir hayat yaşamasına neden olan çarpık ideolojileri, bilimsel gerçekleri de yakından takip ederek fikren etkisiz hale getirmeye çalışıyoruz, bu yönde durmaksızın çalışmalar yapıyoruz.
Ad
Ad
Ad

Yorumlar

 1. Oktay Dede
  01 Kasım, 14:49

  Gülşah Hanım ve arkadaşları Adnan Hocamızın çok kıymetli talebelerinden, izleyenleri takipçileri çok fazla. Yakışıklı kardeşlerimizden öyle. Herbirinin üzerinde çok özenli ve derin bir eğitimin izleri görülüyor. Derin iman anlayışları, hikmetli sohbetleri, güzel huylu, güzel ahlaklı ve güzel insanlar olmaları birbirlerine benziyor.
  Adnan Hocamızın üzerlerinde çok emek ve eğitimi olduğu hissediliyor.
  Allah herkese bu kardeşlerimiz gibi onların anlattıkları gibi, sevecen,güzel huylu, derin bir imani kavrayışa sahip olmak nasip etsin. Kardeşlerimizin anlattığı ittihadı islam, hz. mehdi ve hz İsa ile beraber olan güzel günleri yaşamak nasip etsin. İnşaAllah bizlerde yetişip görür o güzel günlerle nurlanırız.
  Bu yazı dizisi için sizlerede teşekkür ediyorum. Farklılıkları saygılı, nezaketli bir uslupla yayınlamanız çok güzel

 2. Recep SEYHAN
  01 Kasım, 11:42

  A9'u akşamları izliyorum. Çok geç saatlere sarkıyor ve uykum geliyor; yatıyorum:))Gülşah ve arkadaşlarını Allah'ın Cemal sıfatının bir insanda(kadında)tecelisi olarak görüyor ve gıpta ile beğenerek izliyorum.Asil duruşlarını,estetik görünümlerini beğenmeyen insan yoktur sanırım.Mehmet Akif de Necip Fazıl "kaba softa ve ham yobaz"lıkla mücadele etti.Adları pek geçmiyor A9'da. Adnan Hoca'da ve çalışmalarında "bit yeniği" arayanlardan değilim. Bediuzamanın tabiriyle "hüsnüzanna memuruz" Hoca Efendi nazik ve terbiyeli bir insan. Kendileri Darwin teorisini gömen adamdır.Allah muvaffak etsin; fakat Mehdi konusunda tüm yayın parametrelerinin "imlenen mehdinin Adnan Hoca olduğu"na göndermede bulunulduğu izlenimi var.Bu eleştiri konusudur ve imlenen yayın politikası son derece tartışmaya müsait bir alan açmaktadır.Gözlemimi yazdım. Sevgiler efendim Recep Seyhan yazar, ed.öğrtm

 3. Barış GEYVE
  01 Kasım, 19:28

  onlar gerçekten temiz iman sahibi, kurana tamamen uygun yaşayan müminler bundan hiç şüphem yok.. ben onlar sayesinde kuranın gerçek anlamına erdim onlar sayesinde imani konforu yaşamaya başladım inşaAllah.. Allah onlardan razı olsun..

 4. Yücel Kacmaz
  02 Kasım, 12:23

  bir cok gencin yüregi hoplamistir simdi seni görünce sen mübarek bir kizsin ama tahrik ediyorsun
  adnan oktarda hic akillanmayacak

 5. Istırap
  02 Aralık, 00:46

  Adnan Oktar'ın programını izledim bir kez ve çok zorlandım çünkü ben bekar bir erkeğim 29 yaşındayım ama maddi anlamda çok sıkıntılar içindeyim bu yüzden evlenmek kısmet olmadı.. ALLAH korkusundan dolayı zina'ya sümmü haşa hiç yaklaşmadım ama o güzel ve hoş vücutlu hanımların yarı çıplak, edep yerlerini teşhir eden giyimleri ve vücut hatlarını belli eden hal üzerine olmaları vallahi billahi tillahi beni kahrediyor. Benim Nefsani duygularımda yaşadığım bedensel ve ruhsal şehvet kasvetinin ve şehvetlenmeme sebep olan etrafınızda bulundurduğunuz kadınların cilve ve edaları Nefsime Nefsime vuruyor beni azgınlaştırıp şehvetlendirmekle beraber zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişimime negatif etki etmektedir, bana yaptığınız bu zülmün muhakkak bir karşılığı ahirette vardır ve ALLAH cc bunun hesabını kesinlikle soracaktır ve sormasını dilerim, çünkü Adnan Oktar ve yanındaki kadınlar bana eziyet çektirip zulm ettiler. Ben Adnan Oktar'a HAKKIMI HELAL ETMİYORUM, ALLAH cc. dilerim senden razı olmaz ve bildiği, dilediği gibi yapar HEPİNİZİ .

 6. Oktay Dede
  01 Kasım, 14:49

  Gülşah Hanım ve arkadaşları Adnan Hocamızın çok kıymetli talebelerinden, izleyenleri takipçileri çok fazla. Yakışıklı kardeşlerimizden öyle. Herbirinin üzerinde çok özenli ve derin bir eğitimin izleri görülüyor. Derin iman anlayışları, hikmetli sohbetleri, güzel huylu, güzel ahlaklı ve güzel insanlar olmaları birbirlerine benziyor.
  Adnan Hocamızın üzerlerinde çok emek ve eğitimi olduğu hissediliyor.
  Allah herkese bu kardeşlerimiz gibi onların anlattıkları gibi, sevecen,güzel huylu, derin bir imani kavrayışa sahip olmak nasip etsin. Kardeşlerimizin anlattığı ittihadı islam, hz. mehdi ve hz İsa ile beraber olan güzel günleri yaşamak nasip etsin. İnşaAllah bizlerde yetişip görür o güzel günlerle nurlanırız.
  Bu yazı dizisi için sizlerede teşekkür ediyorum. Farklılıkları saygılı, nezaketli bir uslupla yayınlamanız çok güzel

 7. Recep SEYHAN
  01 Kasım, 11:42

  A9'u akşamları izliyorum. Çok geç saatlere sarkıyor ve uykum geliyor; yatıyorum:))Gülşah ve arkadaşlarını Allah'ın Cemal sıfatının bir insanda(kadında)tecelisi olarak görüyor ve gıpta ile beğenerek izliyorum.Asil duruşlarını,estetik görünümlerini beğenmeyen insan yoktur sanırım.Mehmet Akif de Necip Fazıl "kaba softa ve ham yobaz"lıkla mücadele etti.Adları pek geçmiyor A9'da. Adnan Hoca'da ve çalışmalarında "bit yeniği" arayanlardan değilim. Bediuzamanın tabiriyle "hüsnüzanna memuruz" Hoca Efendi nazik ve terbiyeli bir insan. Kendileri Darwin teorisini gömen adamdır.Allah muvaffak etsin; fakat Mehdi konusunda tüm yayın parametrelerinin "imlenen mehdinin Adnan Hoca olduğu"na göndermede bulunulduğu izlenimi var.Bu eleştiri konusudur ve imlenen yayın politikası son derece tartışmaya müsait bir alan açmaktadır.Gözlemimi yazdım. Sevgiler efendim Recep Seyhan yazar, ed.öğrtm

 8. Barış GEYVE
  01 Kasım, 19:28

  onlar gerçekten temiz iman sahibi, kurana tamamen uygun yaşayan müminler bundan hiç şüphem yok.. ben onlar sayesinde kuranın gerçek anlamına erdim onlar sayesinde imani konforu yaşamaya başladım inşaAllah.. Allah onlardan razı olsun..

 9. Yücel Kacmaz
  02 Kasım, 12:23

  bir cok gencin yüregi hoplamistir simdi seni görünce sen mübarek bir kizsin ama tahrik ediyorsun
  adnan oktarda hic akillanmayacak

 10. Istırap
  02 Aralık, 00:46

  Adnan Oktar'ın programını izledim bir kez ve çok zorlandım çünkü ben bekar bir erkeğim 29 yaşındayım ama maddi anlamda çok sıkıntılar içindeyim bu yüzden evlenmek kısmet olmadı.. ALLAH korkusundan dolayı zina'ya sümmü haşa hiç yaklaşmadım ama o güzel ve hoş vücutlu hanımların yarı çıplak, edep yerlerini teşhir eden giyimleri ve vücut hatlarını belli eden hal üzerine olmaları vallahi billahi tillahi beni kahrediyor. Benim Nefsani duygularımda yaşadığım bedensel ve ruhsal şehvet kasvetinin ve şehvetlenmeme sebep olan etrafınızda bulundurduğunuz kadınların cilve ve edaları Nefsime Nefsime vuruyor beni azgınlaştırıp şehvetlendirmekle beraber zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişimime negatif etki etmektedir, bana yaptığınız bu zülmün muhakkak bir karşılığı ahirette vardır ve ALLAH cc bunun hesabını kesinlikle soracaktır ve sormasını dilerim, çünkü Adnan Oktar ve yanındaki kadınlar bana eziyet çektirip zulm ettiler. Ben Adnan Oktar'a HAKKIMI HELAL ETMİYORUM, ALLAH cc. dilerim senden razı olmaz ve bildiği, dilediği gibi yapar HEPİNİZİ .

Yorum Yaz