Ad

EMEKLİ PAŞALAR ADLİYEDE !

156
Ad
''Ergenekon soruşturması'' kapsamında gözaltına alınan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur adliyeye sevk edildi.

1 Temmuz'da gözaltına alınan Emekli Orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon, hakim karşısına çıkarılmak için Beşiktaş adliyesine getirildi.

Soruşturma çerçevesinde, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan emekli Orgeneral Eruygur'un emniyetteki işlemleri sonuçlandırıldı. Eruygur, daha sonra bir polis minibüsü ile emniyetten çıkartılarak Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Adliyeye hakim ile savcıların kullandığı kapıdan alınan Eruygur, adli tabiplikteki sağlık kontrolünün ardından savcılık katına çıkartıldı.

'Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 8 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, soruşturma kapsamında, sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen 8 kişinin, adli tabiplikteki sağlık kontrolünün ardından savcılık katına çıkartıldığı belirtildi.

Savcılıktaki işlemleri süren şüpheliler arasında ATO Başkanı Sinan Aygün, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, Yazar Erol Mütercimler, Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Birol Başaran ve Kemal Aydın dışında emekli Albay Hasan Atilla Uğur ile İbrahim Öczan'ın da yer aldığı kaydedildi.

Bu kişilerden emekli Albay Uğur'un emniyette ''susma hakkını'' kullanarak ifade vermediği öğrenildi.

Gözaltında bulunan, ancak henüz emniyette ifadesi alınmayan Osman Gürbüz'ün de ''susma hakkını'' kullanmayı düşündüğü kaydedildi.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz