Ad

31. Selçuk-Efes Deve Güreşi Festivali

165003
Ad
Bu yıl 31. kez gerçekleştirilen Selçuk-Efes Deve Güreşi Festivali, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden getirilen "tülü" cinsi 134 devenin mücadelesine sahne oldu.

Selçuk Belediyesinin katkılarıyla Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı'nın organizasyonuyla düzenlenen festivale, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden yetiştiriciler tarafından getirilen "tülü" cinsi 134 deve katıldı.

Pamucak Güreş Sahası'nda yapılan güreş sahasında oluşturulan tribünlerin yanı sıra boş alanların da izleyiciler tarafından doldurulduğu festivalde, izleyiciler hem deve güreşlerini izledi hem de piknik yaptı.

Cazgırlığını Halil Coşkun'un yaptığı güreşlerde, sahipleri tarafından alanda dolaştırılarak müsabakaya hazırlanan develer, yapılan eşleşmelerle birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Renkli görüntülerin yaşandığı güreşlerde, her zaman olduğu gibi en zor görev ise "urgancılara" düştü. Develerin birbirlerine zarar vermesine müsaade edilmeyen güreşlerde, birbirine kenetlenen develer "urgancılar" tarafından ayrıldı.

Güreşler sonunda, galip gelen develere ödül olarak birer halı verildi. Şampiyon develer, elde ettikleri galibiyeti ödülleriyle birlikte meydanda gururla attıkları turla kutladı.HABERLER.COM
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz