Ad

CHP LİDERİNİN 'CUMHURBAŞKANI GÜL' HAZIMSIZLIĞI

186
Ad
Baykal ağzındaki baklayı çıkardı !

Deniz Baykal, Habertürk'te yayınlanan Basın Kulübü'nde gazetecilerin sorularını cevaplıyor.

"Başbakan'ın kişisel bir sorunu olduğundan hiç kuşkum yok. Daha böyle bir konu yokken belli çevrelerle hesaplaşmak için bir arayış ortaya koymuştur" diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Darbe mi var? Nereden çıktı? Toplumu bu fikre hazırlıyorlar. Sanki darbe tehlikesi var. Kimmiş darbeyi yapacak? Emekli komutanlar. Niye görevdeyken yapmadılar? Neye dayandırdılar? Emekli komutanın günlüklerine. Siz onu çağırıp sordunuz mu?" diyerek sözlerini sürdürdü.

"BAYKAL RAHATSIZ"
CHP lideri "Türkiye bu noktada ülkenin sorununu doğru tarif edecek, yargıya müdahaleye izin vermeyecek ve topluma güven verecek bir cumhurbaşkanı yok. Sorun da bu" sözleriyle asıl rahatsızlığını belli etti. Baykal, "Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında hükümetin uzantısı olmaması gerektiğini söylemiştik. Ama o zaman binbir demogojiyle buna karşı çıkıldı. Abdullah Bey benim sevdiğim bir insan ama onunla olmaz" iddiasında bulundu.

KAPATMA DAVASI
Deniz Baykal'ın Ak PArti'ye açılan kapatma davasına bakışı da hayli ilginç: "Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla yeni bir Türkiye çıkacak. Dava reddedilirse AKP ferahlayacak. Davayla hesaplaşma ihtiyacı ortadan kalkacak. Türkiye siyasetinin iç gerilimi ferahlayacak. Bugüne kadarki uygulamalarından ders alacaklar. Savunma öyle söylemiyor ama buradan bir umut bulmaya çalışıyorum. Biz bu Türkiye'nin bu sürece gelişini önlemek için çok yoğun çaba harcadık. 5 yıl sözümüzü dinlediler. Sonra bu yola girdiler. Anayasa Mahkemesi'nin kararı ne olursa olsun gerekli katkımızı yaparız."
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz