Ad

ESKİ JİTEMCİDEN ŞOK İDDİA

189
Ad
Eski JİTEM’ci Mümin Geleş, 'Gürbüz Ergenekon’un en tepesindedir' dedi.

Eski JİTEM mensubu Mümin Geleş (35), terör örgütü Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Osman Gürbüz ile ilgili önemli iddialarda bulundu. Mümin Geleş, "Osman Gürbüz Ergenekon'un en tepesindekilerden biridir.

Osman Gürbüz'ü Veli Küçük ve Kuvvayi Milliye Derneği Başkanı Fikri Karadağ kullanıyordu" dedi. Mümin Geleş, ayrıca Osman Gürbüz'e tetikçilik yaptırdıklarını, uyuşturucu madde kaçakçılığı yaptırdıklarını ve para trafiklerinde kullandıklarını ileri sürdü. Osman Gürbüz'ün eski eşi Aysel Akbulut'la tanıştıktan sonra hayatı alt üst olduğunu söyleyen eski JİTEM mensubu Mümin Geleş yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Osman Gürbüz bayrak olayına karıştı. Bayrak mitinglerini düzenlediler. Bu adamı en iyi Aysel Akbulut biliyor. Biz Aysel hanımla 2003'te tanıştık. O dönem ve sonrasında büyük baskılar yaşadık. Osman Gürbüz, Aysel hanımın ağabeyine de işkence yaptı. Sıraselviler Caddesi'ndeki işyerine götürüp elektrik verdi. Aysel hanım Gürbüz'e 'Benim bir erkek arkadaşım var' demiş. O da 'Senin erkek arkadaşın olamaz, ben varım' diye yanıt vermiş. Sonrasında beni tehdit etmeye başladı. Bunun tehditlerinden bıkınca 2005 yılında Zeytinburnu Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulundum. Tehdit telefonları gelmeye devam etti. 'Asarız, keseriz, Bomba koyarız...' falan. En sonunda mahkemelik olduk.”

BUGÜN
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz