Ad

PAŞA'DAN RUHSATSIZ SİLAHLAR ÇIKTI

193
Ad
Eruygur'un ofisinden 4 silah çıktı !
Türkiye'deki belli başlı camilerin cemaatlerini fişlediği öne sürülen emekli Orgeneral Şener Eruygur'un ofisinde 4 silah bulundu.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde polisle sohbet esnasında bile konuşmak istemediği öğrenildi.

Polislerin "Neden susma hakkını kullanmak istiyorsunuz" sorusuna Eruygur'un, "Sizin elinizde ne gibi bilgi ve belgelerin olduğunu tam olarak bilmiyorum. Bu nedenle iddianameyi görmeden ifade vermeyeceğim" şeklinde karşılık verdiği iddia edildi.

Şener Eruygur'un, Fenerbahçe Orduevi'ndeki ofisinde ele geçirilen belgelerin incelemesi devam ediyor. Polis yaptığı incelemede, Şener Eruygur'un görev yaptığı dönemde camilere giden kişileri bile fişlediğini belirledi. Jandarma görevlilerinin işbirliği yaptıkları sivil muhbirleri aracılığıyla Türkiye'deki belli başlı camilerin cemaatlerini fişlediği öne sürüldü.

Ele geçirilen belgelerin arasında sivil muhbirlere, camilere gelenleri fişlemelerine karşılık verilen paraların makbuzlarının da bulunduğu iddialar arasında...

Ofisinde 4 silah çıktı


Eruygur'un ofisinde yapılan aramalarda bir de baston silah bulundu. Ele geçirilen toplam 4 adet silahın sadece birinin ruhsatlı olduğu ortaya çıktı. Ele geçirilen belgelerin yapılan incelemelerinde ise Eruygur'un planlanan darbeden sonra devleti yeniden yapılandırma çalışması içerisinde olduğu belirlendi.

Polisin ele geçirdiği bir şemada yeniden yapılandırılacak olan devlet kurumlarının listesi bulunurken; bu şemaya göre Eruygur'un Milli Güvenlik Kurulu'nu bakanlık haline dönüştürmek istediği iddia edildi. Soruşturma kapsamında tutuklanan diğer emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un ise sivil toplum örgütlerinden sorumlu olarak faaliyet yürüttüğü öne sürüldü.

AKTİFHABER
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz