Ad

''GÜRBÜZ'E YOL VERİP, İŞ VERENLERİN ARAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR''

206
Ad
6 aylık cezadan 1 günde nasıl kurtuldu?
Ergenekon operasyonu kapsamında göz altına alınan Gürbüz'ün eski ortağı Semih Köken, Gürbüz’ün karanlık ilişkileriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Ergenekon operasyonu kapsamında göz altına alınan “Sahte Yeşil” diyen anılan Osman Gürbüz'ün eski ortağı Semih Köken, Gürbüz’ün karanlık ilişkileriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Osman Gürbüz'le ile 3 yıl ortaklık yaptığını ve son 4 aya gelinceye kadar böyle bir insan olduğunu bilmediğini söyleyen Köken, "Onunla beraber hep legal işler yaptık. Ta ki son 4 ayımıza kadar. Son dört ayımızda nasıl bir insan olduğunu öğrenmeye başladım." dedi.

Ergenekon operasyonu kapsamında bazı isimlerin hiç gündeme gelmediğine değinen Köken, şunları ileri sürdü: "Erhan İ. isimli albay vardır mesela. Bu kişi Osman Gürbüz'ün hem para kasasıdır, hem de bütün işlerini gören, bütün işlerini ona ısmarlayan kişidir. Bunun yanında Murat Ö. vardır.

Bu da Gürbüz'ün para kasasıdır. Hatta 34 CAT 32 plakalı Mercedes otomobil onun tarafından alınmış, Gürbüz bununla gününü gün etmiştir. Yine Mersin'de Bilal Ö. vardır. O da ileri düzeyde bir subaydır.

Yine İstanbul Cağaloğlu'nda tarihi Sultan Ahmet Camii'nin hemen altında devletin bir adamı olan Mehmet S. vardır. Yani bence Osman Gürbüz'ün ne yaptıkları değil, ona kimler yol vermiştir, ona kim iş vermiştir onun bulunması gerekmektedir."

İstanbul'da Osman Gürbüz'ün 6 aylık cezadan dolayı Bayrampaşa Cezaevi Komutanı Hilmi A. tarafından alındığını kaydeden Köken, “Ama ertesi gün Gürbüz serbest kaldı. Bu nasıl oldu bilemiyorum." diye konuştu.

SAMANYOLUHABER
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz