Ad

BAYKAL DAN "AK PARTİ KAPATILACAK" İMASI

209
Ad
Baykal'dan 'AK Parti kapatılacak' iması
Dün tansiyonu düşüren açıklamalar yapan CHP lideri Baykal, bugünkü grup toplantısında AK Parti davasında 'kapatma' kararı çıkacağını ima eden ifadeler kullandı.

Önceki gün katıldığı bir televizyon programında kapatma davası konusundaki sert tavrını yumuşatan Baykal, tansiyonu düşüren açıklamalar yapmıştı. "Dava reddedilirse AKP ferahlayacak. Davayla (Ergenekon) hesaplaşma ihtiyacı ortadan kalkacak. Türkiye siyasetinin iç gerilimi ferahlayacak. Bugüne kadarki uygulamalarından ders alacaklar. Anayasa Mahkemesi'nin kararı ne olursa olsun gerekli katkımızı yaparız." diyen Baykal, bugünkü konuşmasında AK Parti'nin kapatılacağını ima eden ifadeler kullanarak yine şaşırttı.

CHP'nin Türkiye'yi bu sıkıntılı dönemden güçlendirerek çıkaracağını savunan Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün ihtimallere karşı, kendimizi hazır hissediyoruz. Anayasa Mahkemesi hangi kararı alırsa alsın, inanıyorum, Türkiye'de yaşadığımız olayları, bir daha yaşamamızı gerekli kılmayacak, yaşanan olaylardan herkesin ders almasının sağlanacağı yeni ve taze bir başlangıcı hep beraber yapacağız. Herkes, kendini buna, böyle bir tabloya hazırlasın. Biz hazırlıyoruz, bizim dışımızdaki siyasi kadrolar da kendilerine yeni bir Türkiye hazırlasın. Türkiye'yi, bu kadro çıkmaza soktu. Türkiye'nin siyasi temellerini sahiplenerek, yeni bir Türkiye kadrosunu hep beraber inşa edeceğiz."
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz