Ad

TANSİYON BİR OYUN MUYDU?

214
Ad
Savcılık sorgulaması sırasında 'aniden' rahatsızlanan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un taktiği boşa çıktı.

Eruygur'un "Nöbetçi mahkeme serbest bırakabilir" düşüncesiyle, 13. Ağır Ceza Hakimi'nin karşısına çıkmama planı suya düştü. Ergenekon soruşturması kapsamında hakim karşısına çıkmadan önce tansiyonu aniden çıkan emekli orgeneral Şener Eruygur'un rahatsızlığının sebebi anlaşıldı. Eruygur'un ani rahatsızlığına, kendisini "serbest bırakma" ihtimali gördüğü nöbetçi mahkemeye çıkma taktiğinin yol açtığı iddia edildi 1 Temmuz'da gözaltına alınan emekli Orgeneral Şener Eruygur 5 Temmuz günü saat 13.00 sıralarında adliyeye sevkedildi.

Ancak aniden fenalaştı. Tansiyonu çıkan Eruygur'a iğne yapıldı, dinlendirildi. Eruygur saat 18.30'da savcı Zekeriya Öz tarafından sorguya alındı. Ancak sorgu sırasında yeniden tansiyonu yükselen Şener Eruygur için saat 20.00'de 112 Acil Servis'ten ambulans çağrıldı.

AVUKATI: İYİ DURUMDA

Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Eruygur'u doktorlar kontrol altına aldı. Eruygur'un tedavisinin sürdürüldüğü Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Kazım Arslan, Eruygur'un istirahate çekildiğini belirterek, ''Şu anda anormal bir durum yok. Sağlığı iyiye gidiyor. Sadece tansiyonla ilgili bir problemi vardı. Şu anda uykuda kendisi'' diye konuştu.

Doktorlardan aldığı bilgiye göre, telaş edilecek herhangi bir durum olmadığını söyleyen Arslan, ''Gayet iyi gidiyor. Büyük bir olasılıkla yarına (bugüne) kadar kontrolden geçirildikten sonra sorgulaması devam edecek'' demişti. Eruygur, 6 Temmuz Cumartesi sabahı tekrar adliyeye çıkarıldı. İşte tam da bu noktada çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Buna göre Eruygur, Cuma günü savcılık tarafından nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildiğinde tutuklanacağını düşünerek 'ani rahatsızlık' planını devreye soktu. "Nöbetçi mahkeme serbest bırakabilir" denildi. Ancak, rahatsızlanarak, hakim karşısına 24 saat geç çıkma planı tutmadı ve Erguygur yine aynı hakim karşısına çıktı ve tutuklandı.

Bugün
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz