Ad

ASTSUBAYIN KÖMÜRLÜĞÜNDE YOK YOK

22
Ad
Kömürlük mü mühimmat deposu mu?

Ümraniye’de bir gecekonduda ele geçirilen bombaların ardından bu kez astsubay Murat G.’nin Ankara’daki evinin kömürlüğünde el bombası bulundu

GENELKURMAY Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli astsubay Murat G.’nin ihbarı üzerine, evinin kömürlüğünün önünde patlayıcı ve mühimmat kolisi bulundu. Astsubay hakkında daha önce, ‘evine silah ve bomba getirip götürdüğü’ yönünde defalarca ihbar yapıldığı öğrenildi.

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli astsubay Murat G., Dikmen Mürsel Uluç Mahallesi’ndeki apartman dairesine ait kömürlüğün önünde mühimmat dolu bir koli bırakıldığı iddiasıyla geçen pazar günü polise başvurdu.

KOLİ ÜZERİNDE ADI YAZILI


KAÇAKÇILIK ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin incelemesinin ardından bomba imha uzmanları olaya el koydu. Kontrollü olarak açılan koliden 4 adet tahrip kalıbı, bir el bombası, röle ve çok sayıda M-16 ile Kalaşnikof mermisi çıktı. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine şikayetçi sıfatıyla ifade veren Murat G., dana sonra serbest bırakıldı.

Murat G. hakkında emniyete defalarca, ‘Eve silah ve bomba getirip götürüyor’ ihbarları yapıldığı öğrenildi. Kriminal laboratuarda yapılan incelemede içine mühimmat konulan karton kutu üzerinde, Murat G. isminin yazıldığı ancak daha sonra silindiği belirlendi.

Ergenekon’u hatırlattı

Astsubay’a olduğu iddia edilen bombalar akıllara ‘Yeni bir Ergenekon mu’ sorusunu getirdi. AK Parti iktidarını darbe ortamı hazırlayarak devirmeye çalışırken deşifre olan Ergenekon Terör Örgütü de, geçen haziranda Ümraniye’deki bir gecekonduya yapılan baskınla ortaya çıkmıştı. Polis ekipleri, Çakmak Mahallesi’ndeki gecekonduya yaptıkları baskında, 27 adet el bombası, TNT kalıpları ve fünyeler ele geçirmişti. STAR
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz