Ad

TÜRK POLİSİNE MİNNETTARIM

227
Ad
Wilson yaptığı açıklamada, polisin hızla ve etkin bir şekilde burada bulunan resmi ABD binalarını korumak için yaptığı çabaya minnettar olduklarını belirtti.

ABD Ankara Büyükelçisi Ross Wilson yaptığı açıklamada, polisin hızla ve etkin bir şekilde burada bulunan resmi ABD hükümeti binalarını korumak için yaptığı çabaya minnettar olduklarını belirtti.

Saat 11:00 civarında konsolusluğun ana girişinde bulunan Türk polis noktasına düzenlenen saldırının ardından yaptığı açıklamada 3 polisin hayatını kaybettiğini bildiği kadarıyla 2 polisin de yaralandığı ifade ederek, Türk polisinin ABD hükümeti binalarının korunması için yaptığı çabaya minnettar olduklarını söyledi.

İstanbul'daki tüm personellerin şu anda emniyette olduğunu da sözlerine ekleyen Wilson saldırı ile ilgili şunları söyledi: 'Elbetteki şu andaki kimin hangi amaçla yaptığına dair spekülasyonda bulunmak uygun durmaz. Elbetteki bu bir terör örgütüdür'

Wilson bir gazetecinin İstanbul'daki saldırı ile Ergenekon operasyonlarının bir bağlantısı olabilir mi şeklindeki bir soruya ise 'Ergenekon'la bu saldırı birbiriyle ilgisi olmayan bir olaydır. Elimizde bu iki olayı birbirine bağlayan bir bilgi yok' dedi.

ABD Başkonsolosu ABD görevlileriyle Türk polisi birlikte çalışıp iş birliği yaptıklarını ve saldırının ardından Türkiye'deki temsilciliklerinde ek güvenlik önlemleri talep ettiklerini de sözlerine ekledi.

AKTİFHABER
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz