Ad

Havran Kocadağ at çiftliğinde GÜMÇED kahvaltısı

232293
Ad
Balıkesir ili Edremit körfezi çevre bekçileri GÜMÇED Havran Kocadağ at çiftliğinde kahvaltıda buluştu. Havran Kocadağ Köy'ü'nde hizmet vermeye başlayan sıra dışı bir mekan olarak büyük bir boşluğu dolduran At Çiftliği dün çok önemli bir sosyal faaliyete ev sahipliği yaptı. Sportmen kişiliği ile tanınan Edremit'li Eczacı Erol Savgacı tarafından kurulan At Çiftliği hayvan sevgisi ve binicilik temel eğitimi için de çok yaralı bir kuruluş olarak Körfez Halkı ve Körfez'e yolu düşen yerli ve yabancı misafirlerin ilgi odağı olmuştur. At Çiftliği girişinde hazırlanan İşletmeciliğini Örsan Öymen'in yaptığı kafeterya ve kahvaltı salonu da at çiftliğinin modern bir vizyonu olarak çok büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır.

AT AHIRLARI VE KUM BİNEK PARKURU

At Çiftliği kurucu ve işletmecisi Erol Savgacı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında ; "Ben hayvanları çok severim.Bilhassa at yetiştirme konusu benim için bir hobidir.Eski Havran Kaymakamı Fatih Genel döneminde onun okçuluk, tenis, cirit ve binicilik konularındaki çalışmalarında hep yanında oldum.Benim esas at çiftliğim Kocadağ Zirvesi'ndedir.Ben burada her hayvan için ayrı birer oda, yemlik ve suluktan oluşan havalandırmalı bir sistem kurdum.Amacım at sevgisi olup ata binmek isteyenlere hizmet vermektir dedi.

AT ÇİFTLİĞİ'NDE MODERN KAHVALTI SALONU VE KAFETERYA

Kocadağ At Çiftliği'nde işletmeciliğini Örsan Öymen'in yaptığı modern kahvaltı salonu ve kafeterya geçtiğimiz gün bir kaynaşma ve dayanışma kahvaltısında bir araya gelen Gümçed Gönüllüleri tarafından çok beğenildi.Personelin özel ilgisi ve güler yüzlü hizmet anlayışı takdirle karşılandı.

GÜMÇED DAYANIŞMA KAHVALTISI'NA 80 KİŞİ KATILDI

Gümçed Körfez Bölgesi Gönüllüleri kendilerine Altınoluk Belediyesi tarafından tahsis edilen iki otobüs ile Kocadağ At Çiftliği'ne geldiler.Kendilerine sunulan modern kahvaltı programı içinde birbirleri ile tanışıp kaynaşma fırsatı da buldular.Bir yandan kahvaltılarını yaparken bir yandan da Ahırlarından hava almak için başlarını çıkaran atları seyrettiler.

ATLARLA TANIŞMA VE ATA BİNMEK

Kahvaltıdan sonra atların bulunduğu bölüme geçen Gümçed Gönüllüleri ahırların giriş kapıları yanındaki isimleri ile atlara seslenerek onlarla tanıştılar.Daha sonra da at binmek isteyen bayanlar İşletmeci Erol Savgacı'nın kılavuzluğunda sırayla ata binerek büyük bir özlemlerini gidermiş oldular.

ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜ VE KIR ÇİÇEKLERİ

Kahvaltıdan sonra Kocadağ tali yollarında yürüyüş yapan Gümçed Gönüllüleri karabaş otu, katır kuyruğu toplarken, bazıları da yakın çevrede bulunan Ekşi Su Çeşmesi'nden su getirerek böbrek taşlarına iyi gelen suyun lezzet testini yaptılar.Gümçed Gönüllüleri kahvaltı vesilesiyle unutamayacakları en mutlu günlerinden birini Kocadağ At Çiftliği'nde yaşadılar.
Ad
Ad
Ad

Yorumlar

 1. Ezgi Anı Akkar
  10 Temmuz, 20:44

  Bende oraya gelmeyi ,sizleri ve atları görmeyi çok istiyorum.Ata bindim ben daha önce. Kızılırmak'ı geçtik. Harika bir spor. Sizlere saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum Ayvalık 'tan.
  Bizim burdan tur ile gelinebiliniyor.

 2. Ezgi Anı Akkar
  10 Temmuz, 20:44

  Bende oraya gelmeyi ,sizleri ve atları görmeyi çok istiyorum.Ata bindim ben daha önce. Kızılırmak'ı geçtik. Harika bir spor. Sizlere saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum Ayvalık 'tan.
  Bizim burdan tur ile gelinebiliniyor.

Yorum Yaz