Ad

DARBE GÜNLÜKLERİ ADD'DEN ÇIKTI

236
Ad
ADD'de herşeyi doğrulayan belge !
Darbe Günlükleri yalanlana dursun, tamamı ADD'den çıktı. Hem de sadece NOKTA'da yayınlanan kısmı değil, Oramiral Örnek'in tuttuğu 46 yıllık günlüğün tamamı...

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Genel Merkezi'nde Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan aramada Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen "Darbe Günlükleri"nin tamamının bir kopyası dijital ortamda kaydedilmiş olarak bulundu.

GÜNLÜKLERİN TAMAMI

Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un başkanlığını yaptığı Atatürkçü Düşünce Merkezi'nin (ADD) Ankara'daki Genel Merkezi'nde yapılan aramada Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen günlüklerin tamamının yer aldığı CD ele geçirildi. Ele geçirilen CD içinde "Darbe Günlükleri"nin tamamı yer alıyor.

48 YILLIK GÜNLÜK

Özden Örnek'in 1957'de henüz bir askeri lise öğrencisiyken tutmaya başladığı günlükler, Örnek'in 2005 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli olduğu tarihe kadar sürüyor. Örnek'in günlüklerinde 2003 - 2004 yıllarında hazırlanan "Sarıkız" ve "Ayışığı" adlı darbe girişimlerine ait ayrıntılı bilgiler de yer alıyor.

GÖRMÜŞ BİLGİ VERMİŞTİ

Ergenekon Soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcısı Zekeriye Öz, daha önce Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş'ün konuyla ilgili bilgisine başvurmuştu. Görmüş'ün Öz'e bir kopyasını teslim ettiği CD'nin savcılığın talimatıyla İstanbul Emniyeti'nde yapılan teknik incelemesinde, CD'deki bilgilerin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bilgisayarda yazıldığı kesinleşmişti. Ancak Alper Görmüş'ü konuyla ilgili olarak yargılayan mahkeme talep etmediği için CD'yle ilgili resmi bir teknik rapor hazırlanmamıştı.

ADD'nin Ankara'daki Genel Merkezi'ndeki ofiste aynı CD'nin ele geçirilmesi üzerine savcı Zekeriya Öz, CD'nin "adlî delil" kapsamında değerlendirilmesi için bilirkişi raporunun alınmasını istedi. Gelen rapora göre "Darbe Günlükleri" Ergenekon soruşturması kapsamında delil olarak iddianamede yer alacak.

NEVZAT ÇİÇEK - TARAF
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz