Ad

AK PARTİ FOÇA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SERDAR MERSİN:

2412
Ad
İZMİR (İHA) - Foça AK Parti belediye başkan adayı Serdar Mersin projelerini açıklamaya devam ediyor. Foça'da Belediye mülkiyeti veya özel sektör mülkiyeti olan tüm turizm alanlarında Turizm Yatırım Teşviki sağlanması gerektiğini dile getiren Mersin,

"Foça Tatil Köyü Club Med, mülkiyeti tahsis veya satın alma yöntemi ile belediyeye kazandırılarak turizm alanında12 ay faaliyet gösterecek şekilde işletmeye açılacak, İmar planı problemi çözülüp turizm yatırımlarının önü açıldığında Foça ,Gerenköy,Bağarası ve Yeni Foça'da işsizlik sorunu kalmayacak" dedi.

Foça'nın önünü açılması için aday olduğunun altını çizen Mersin; "Foça'mızda eksik olan yerli yabancı ziyaretçileri beldemize çekecek olan eksiklerden bir tanesi de aktivite turizminin olmamasıdır.

Bu aktivitelerden ilk akla gelen su altı yasamı ile ilgili olaraktan yapılan aletli dalış sporunun beldemizde bir takım yasaklardan ötürü bu güne kadar olmaması bir eksikliktir. Fok koruma alanlarının dışında Bu aktivitenin Foça'ya kazandıracağı getiriler tartışılmaz bir gerçektir.

Sadece bu aktivite sayesinde Türkiye ve dünyaca tanınan birçok beldemizden bir tanesi de Foça olacaktır ve olmalıdır.

Bu sporu yapan yapacak olan her turlu kışı ve kuruluşları destekleyeceğimize ve bu sayede Foça'mız çocuklarından belki de bir dünyaca ünlü dalıcı yetişmesine imkân vermiş olacağız.

Yerel yönetim olaraktan bazı yasakların kalkması ve bir kaç noktanın turistik ve sportif amaçlı dalışa açılmasını Foça'nın geleceği ve turistik tanıtımı açısından zorunlu görüyoruz. Seçim için değil Gelecek Nesiller için çalışıyoruz.Foça'nın önünü açacağız" dedi.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz