Ad

Armutlu Mahallesi savaş alanı gibi...

248729
Ad
M.Hüseyin ZORKUN / ANTAKYA - ‘Gezi Parkı’ olaylarında Eskişehir’de yaralanan ve uzun süre tedavi altında tutulan Antakya’ya bağlı Ekincili üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün ardından Antakya'da Armutlu Mahallesinde gösteri yapmak isteyen grupla-polis arasında çatışma çıktı.

Armutlu Mahallesi’nde gece yarısına kadar süren çatışmada, 3 polis ve birçok gösterici de yaralandı.

Armutlu BP kavşağında barikat kurmaya çalışan grup ile polis arasında çıkan çatışma da, polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesine eylemciler taş, bilye ve sopayla karşılık verdi.

Gece yarısından sonra sona eren çatışma sonunda Armutlu Mahallesi adeta savaş alanına döndü.

Cadde ve sokaklar harabeyi andırırken, caddeler de devrilen ve yıkılan barikatlar, yan yatırılan çöp konteynırları ile savrulan taş ve atıklar, savaştan çıkan bir kenti andırıyordu.

Gecenin geç saatlerine kadar süren çatışmada, Armutlu Mahallesi BP Kavşağı ve Armutlu Semt Pazarı civarındaki cadde ve sokaklarda üzücü olaylar yaşandı.

Bir araya gelen onlarca genç, gecenin geç saatlerine kadar polise ve toma ile polis panzerlerine taş, sişe vb attı. Poliste sık sık sert müdahalede bulundu. Toma ve panzerler ile sık sık ara sokaklara kadar müdahale eden ve göstericileri kovalayan polis, tazyikli su ile göstericileri dağıtmaya çalıştı. Bu arada polisin arka arkaya attığı gaz bombaları ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. Polis gecenin geç saatlerine kadar aralıksız olarak çok sayıda gaz bombasını mahalle aralarına ve sokaklara attı. Gece boyunca aralıksız atılan sayısız gaz bombaları nedenile mahalle halkı zor anlar yaşadı. Rüzgarında etkisiyle yayılan gaz mahalle halkını rahatsız ederken, gazın etkisi yüzlerce metre ötelerden dahi hissedildi...

Mahalle halkı Armutlu Mahallesi’nin bu görüntüleri üzüntülere neden olurken, çatışmaların sona ermesi isteniyor.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz