Ad

CHP Gümbür Gümbür Geliyor

264083
'CHP ÜLKEDE AYDINLIK GELECEĞİN SİGORTASIDIR' 'İKTİDAR MERSİN'İ GÖZDEN ÇIKARMIŞ GİBİ'

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, Macit Özcan’ın adaylığı açıklanınca, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile ilgili kamuoyunu sarsacak çok önemli açıklamalarda bulunacaklarını belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, yerel seçimlere yönelik kent ve ülke gündemini sarsacak açıklamalarda bulundu. Birçok konuda söyleyecek çok şeyleri olduğunu iddia eden Özdemir, “Macit Özcan’ın adaylığı kesinleştiğinde Burhanettin Kocamaz ile ilgili söyleyecek çok şeyimiz var ve hepsini tek tek açıklayacağız. Hakemimiz de kamuoyu olacak. Şu an için erken.” dedi.

'Kocamaz Cevabı Mersin’den Alacak'

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın aleyhlerinde yaptığı açıklamaları değerlendiren Özdemir, “Hizmetleri yerde götürüyoruz, yerinde altında değiliz Kocamaz gibi. Dünyaya aydınlık bir pencereden bakmaya çalışsın. Mersin'i, 20 yıldır karanlığa gömdüğü Tarsus gibi karanlığa gömemeyecektir. Tarsus halkı da her şeyin farkına vardı. Sosyal ve siyasal anlamda bir ilçe, bir megakent kültürel çeşitliliğini bünyesinde taşıyan Tarsus’u orta çağ karanlığına gömen Burhanettin Kocamaz, cevabı Mersin il genelinden alacaktır.' şeklinde konuştu.

'Seçimlerde Duvara Toslayacaklar'

30 Mart yerel seçimlerinin, Hükümetin oylanacağı bir genel seçim havası içinde geçeceğini iddia eden Özdemir, 'Çıkacak olan sonuç Hükümetin boyunun ölçüsünü alacağı bir sonuç olacaktır. Mersin çağdaş, ilerici ve demokrat kimliğini üç dönemdir korumasını bildi. Bundan sonra daha etkili ve daha kararlı bir biçimde, hükümete karşı göstereceği tepkiyle birlikte Mersin’de üç dönemdir hizmeti etkili ve kamu yararı gözetir şekilde veren Macit Özcan’ı yeniden göreve getireceklerdir. Yerel seçimler genel seçim havasında geçecektir. İktidarın yaratmış olduğu kaos, rejimin taşlarının yerinden oynatılmış olması, adeta Cumhuriyetin rövanşının alınmaya çalışılmış olması çok büyük bir tepkiyle karşılaşacak ve duvara toslayacaklar.” diye konuştu.

'CHP Gümbür Gümbür Geliyor'

Siyasette başkalarını küçümsemenin hata olacağını savunan Özdemir, Hükümetin nimetlerinin baskı unsuru olarak her alanda kullanılmaya çalışılacağını iddia etti. Özdemir, 'Mersin halkı 15 yıldır iktidara boyun eğmeden nasıl sonuç aldıysa önümüzdeki dönemde de bu baskılara boyun eğmeyecektir. Zafer Çağlayan’ın yardımcısı aday olunca, hükümetin tüm olanakları buraya seferber edilmeye çalışılacak ama sonuç alamayacaklar. İzmir ve Mersin’de sonuçları herkes görecek. CHP’nin iktidara gümbür gümbür gelişinin ilk işaretini yerel seçimlerde alacağız.' ifadesini kullandı.

'Nutuklarla, iş yürümez'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın sokağa inmediği yönündeki eleştirileri yanıtlayan Özdemir, “Sokağa inmenin kıstası nedir. Gidip kahvede oturmak, sohbet etmek mi faydalı? yoksa kentin devasa sorunlarına çözüm üretmek için projeler üretip, ekipleri organize edip, dünyadaki teknoloji ve belediyeciliği takip edip Mersinlilere hizmet üretmek mi faydalı? Anamur’dan Yenice’ye kadar hizmet götürmediğimiz yer kalmadı. Biz önce hizmeti götürürüz, akabinde gider hizmetin kalitesini, verimliliğini ve vatandaşlarımızın memnuniyetini kontrol ederiz. Varsa eksik kalan bir şeyler yerinde müdahale eder, onları da çözeriz ve halkımızın mutlu olmasını sağlarız. Nutuklarla, ahbap çavuş ilişkileriyle iş yürümez. Dışarıdan aday olan bir insan ile bu kentin tüm sorunlarını omuzlarında taşıyan bir insanın sahip olduğu zaman eşdeğer olur mu? Biz burada ortalama her gün 20 tane muhtarla görüşüyoruz. Bunlar, sokakta olmak, o bölgenin sorunlarına vakıf olmak ve çözmek, halkın ayağına gitmek değil midir? Belden aşağı yapılabilecek her şeyi yaptılar ama yine de bir şey bulamadılar. Yaz boyunca her hafta bir ilçede bulunduk. Mersin’de gitmediğimiz yer kalmadı.” dedi.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz