Ad

DOMUZ BAĞIYLA ÖLDÜRÜLMÜŞ 24 CESET ARANIYOR

28
Ad
Domuz bağında ŞOK gerçek

Yaşlıların ellerinden tapularını alan, direnenleri domuz bağıyla öldüren çetenin 7 ay önce kaybolan bir emekli doktoru da aynı yöntemle öldürdüğü ortaya çıktı.

Gayrimüslimler başta olmak üzere yaşlı ve kimsesizleri belirleyip tehditle evlerinin tapularını alan aralarında Beykoz Tapu Müdürü Gülten Temur Doğan ile 35 kişinin yer aldığı çetenin sırları bir bir ortaya çıkıyor. Polis 24 cesedi daha arıyor. Soruşturmayı derinleştiren polis çeteyle ilgili Ümraniye ve Şişli Tapu Müdürlüğü'nden de 2 kişiyi daha gözaltına aldı. Beykoz'daki bir villada bulunan 3 cesedin ardından dün Tekirdağ'da bir ceset daha bulundu. Elleri ve ayakları domuz bağı ile bağlanarak gömülen cesedin emekli diş hekimi Şemsettin Geçgil olduğu ortaya çıktı.

CESEDİ GÖMMÜŞLER

Dövüldükten sonra bırakıldığı Gebze Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda ölen Fikriye Geçgil'in doktor ağabeyi Şemsettin Geçgil'in (84) cesedi Tekirdağ'da terk edilmiş bir benzin istasyonunda toprağa gömülü bir şekilde bulundu. Çetenin, kardeşleri öldürmeden önce Beyoğlu Cihangir Sokak üzerinde bir apartmanda 15 gün rehin tuttuğu da ortaya çıktı. Çetenin kardeş cinayeti Beyoğlu'nda yaşayan emekli doktor Şemsiddin Geçgil (84) ile kardeşi Fikriye Geçgil'in (82) 7 ay önce esrarengiz şekilde ortadan kaybolmasından sonra ortaya çıktı. Komşuların polise ihbarından 3 ay sonra Fikriye Geçgil'in, Gebze Devlet Hastanesi'nin kapısına bırakıldığı ortaya çıktı.

KOMŞULARI TEHDİT ETMİŞMER

Yüzü gözü morarmış, her tarafında sigara yanıkları olan talihsiz kadın tedavi gördüğü yoğun bakımda ifade veremeden hayatını kaybetmişti. Araştırmayı sürdüren ekipler kardeşlerin banka hesaplarının boşaltıldığını ve Ümraniye'deki 2 dairesinin de 2004 yılında çete tarafından satıldığı bilgisine ulaştı. Kardeşlerin komşuları ise dairelerine biri kadın üç kişinin geldiğini, kapıda birikmiş gazeteleri de delil bırakmamak için yok ettikleri öğrenildi.

LÜKS CİPLE GELMİŞLER

Soranlara adının Figen G. olduğunu söyleyen şüpheli kadının "Merak etmeyin apartman aidatı gibi paralar ödenecek, boşuna ortalığı velveleye vermeyin polisi aramayın. 15 gün sonra dönecekler" dediği iddia edildi. Komşular bu kadının içinde 3 kişinin olduğu lüks bir cipe binip gittiğini söyledi. Bir görgü tanığı "Kadın bir dosya saklıyordu. Nedir diye sorduk. 'Size ne'dedi. Yetkililer şebekenin bugüne kadar 24 kişiyi öldürdüğünü söyledi.

YALIYA GASP

Ekipler son yılların en korkunç çetesinin Kanlıca'da bir villanın tapusunu ele geçirmek için yaptıkları işkenceyi de ortaya çıkardı. Kanlıca'da bir yalıda yaşayan Vanda Ayaşlı Esen eşi ile İbrahim adlı genci evlat edindi. Eşi öldükten sonra evlatlığıyla kalan yaşlı kadın 7 ay kadar önce hayatını kaybetti. İddialara göre çete yaşlı kadını öldürdü ve yalıyı gasp etti. Evlatlığı İbrahim'i Kanlıca Körfez Mahallesi'ndeki bir eve götüren ve mirastan feragat etmesi için işkence eden çete bazı belgeleri imzalattı ve yalıyı bu şekilde sattı. Ancak evlatlık genç, polise başvurup başına gelenleri anlattı. İncelemede çetenin doktoru tarafından normal ölüm olarak raporlandırılan yaşlı kadının ölümünün de çete tarafından işlenmiş bir cinayet olduğu ortaya çıktı.

BUGÜN
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz