Ad

CHP'li Orhan Düzgün, Ölen Askerlerin Aileleri İle Basın Toplantısı Düzenledi

280372
Ad
CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, askerde şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybeden askerlerin aileleriyle birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Yerelgundem.com

Askerde çok ciddi sayıda şüpheli ölüm olduğunu, bunun araştırılması için yaptığı müracaatlardan sonuç alamadığını belirten Orhan Düzgün, "İstedikleri şey, bu insanların ölüm sebeplerinin ne olduğunu, bu konuda suçu ya da kusuru olan kim varsa onların cezalandırılmasını istiyorlar, adalet istiyorlar. Bizim beklentimiz bu insanların çocuklarının ölüm sebeplerinin araştırılması ve adaletin yerini bulması" dedi.

Tunceli'de hayatını kaybeden Murat Oktay Can'ın babası Oktay Can, kafasından 2 kurşunla vurulmuş oğlunun fotoğraflarını gösterdi ve "Suçu olan komutanların derhal cezalandırılmasını istiyorum" dedi. 'Kenan Polat' isimli baba ise bu konuyla ilgili bir dernek kuracaklarını söyledi.

Yılmaz Çergin'in annesi Nurdan Süzer gözyaşlarını tutamayarak, "Oğlumu 2 mermi ile öldürdüler. O gün telefon görüşmesi yaptık ve bana nöbete gideceğini söyledi. Çocuğum öldürüldü, olaylar örtbas ediliyor. Verdiğimiz hukuk mücadelesi tıkandı" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, TBMM Genel Kurulu'nda HSYK görüşmelerinde çıkan kavgada AK Partili bir milletvekilinin boğazını sıktığı yönünde çıkan fotoğrafların sorulması üzerine Düzgün, "Böyle bir şeye müdahil olmaktan üzgünüm. Benim her iki elimin kapalı olduğunu görürsünüz, öyle boğaz sıkılmaz, ben onu tutmaya çalıştım" dedi.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz