Ad

“Levent Ölçer istifa etmedi, aday olamaz”

281617
Ad
Bayraklı CHP'de 28 meclis üyesi aday adayının, adaylıktan vazgeçmesi sonrası ortaya çıkan krize bir yenisi daha eklendi.

“Levent Ölçer istifa etmedi, aday olamaz”

Bayraklı CHP'de 28 meclis üyesi aday adayının, adaylıktan vazgeçmesi sonrası ortaya çıkan krize bir yenisi daha eklendi. CHP'li Hüseyin Taş, 01.12.2014 tarihine kadar istifasını partisine sunmayan Bayraklı İlçe Başkanı Levent Ölçer'in, meclis üyesi adaylığının düşürülmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu. Taş, yazılı iddiasında Ölçer'in 10 Ocak 2014 tarihinde ilçe başkanı sıfatıyla girdiği toplantıda imzalarının olduğunu öne sürdü.

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Levent Ölçer'in Belediye meclis üyesi listesinde ilk sıradan isminin yazılmasıyla patlak veren istifa krizi yeni bir boyut kazandı. Ölçer'in istifa etmeden Belediye Meclis Üyeliğine başvurduğunu iddia eden bazı partililer Yüksek Seçim Kurulu'na konu ile ilgili şikayet dilekçesi sundular.

Şikayet dilekçesini sunanlardan biri de istifa eden 28 meclis üyesi aday adayı arasından Hüseyin Taş. Ölçer'in 1 Aralık 2013 tarihine kadar istifa etmiş olması gerektiğini ancak usulsüzlük yapılarak istifa etmeden belediye meclis üyeleri listesinde yer aldığını iddia etti. YSK'ye sunduğu şikayet dilekçesine 10 Ocak 2014 günü Güzelbahçe'de yapılan olağan İlçe Başkanları Toplantısı'nda Bayraklı İlçe Başkanı sıfatı ile katılımda bulunduğunu ve imza attığını gösteren belgeyi'de ekleyen Taş gereğinin yapılmasını beklediklerini söyledi.

Bu arada Ölçer'in Belediye Meclis Üyesi listesine adının yazılmasıyla boşalan Bayraklı İlçe Başkanlığı için adı geçen Hatice Tatlı'nın konuya sıcak bakmaması ve ilçe yönetiminin de Tatlı isminin duyulması ardından tepki gösterip istifa resti çekmesiyle yeni bir isim arayışına girildi. Ölçer'in 4 ay önce istifa ettiği iddia edilirken Yaşanan gelişmeler sonrası ilçe yönetimi, ilçe sekreteri Cemalettin Alper isminde mutabık kaldı. Karabağ ve Engin’in de Alper’e onay verdi. CHP Bayraklı’nın yeni ilçe başkanı Cemalettin Alper oldu.

Yağmur UYGUR / YENİGÜN
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz