Ad

GAZETE KÜPÜRLERİNDEN SONRA İNTERNET TARAMASI

30
Ad
Başsavcı ek delil peşinde!

Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya ek delil peşinde... Yalçınkaya, internet sitesindeki bir haberin ardından Valilik’ten bilgi istedi.

AK Parti iddianamesinde delillerin büyük kısmını gazete küpürlerinden oluşturan Yalçınkaya, internet sitesindeki bir haberin ardından Sivas Valiliği’nden başörtülü öğrenciye ödül verilmesiyle ilgili bilgi istedi.

AK Parti, ek savunma hazırlıklarını sürdürürken, kapatma davası açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın da ek delil peşinde olduğu ortaya çıktı. İddianamede YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, eski Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer gibi üst düzey bürokratların eylemlerinin AK Parti’yi bağladığını ileri süren Başsavcı Yalçınkaya, şimdi de alt düzey bürokratların eylemlerini de dava kapsamına almaya başladı.

EK DELİL İNTERNETTEN

AK Parti iddianamesindeki delillerin büyük çoğunluğunu Doğan Grubu yayın organlarının küpürlerinden oluşturan Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, ek delilleri de gazete küpürlerinden oluşturmaya başladığı öğrenildi. Yalçınkaya’nın son olarak 31 Mart 2008 günü 44. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Sivas’ta Kültür İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende, en çok kitap okuyan iki başörtülü kardeşe ödül verilmesi olayı ile ilgili olarak ‘hurriyet.com.tr’de Metehan Demir imzasıyla yayınlanan bir haberin peşine düştü.

RESMİ BİLGİ İSTEDİ

YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geçen hafta Sivas Valiliği’ne yazılan yazıda 31 Mart günü başörtülü iki kız kardeşe Vali Yardımcısı tarafından ödül verilmesiyle ilgili olarak bilgi verilmesi istendi. ‘hurriyet.com.tr’nin yazarı Metehan Demir, Sivas Valisi Veysel Dalmaz’ın olay üzerine kendisine yaptığı açıklamada ‘Bu memlekette devrim kanunları var’ dediğini ve Vali Yardımcısı dahil sorumlu bürokratlar hakkında soruşturma açtırdığını yazdı.

BÜROKRATLARA DİSİPLİN CEZASI


ANCAK Vali Dalmaz daha sonra yaptığı açıklamada, Vali Yardımcısı hakkında bir soruşturma açılmadığını, olayın sorumluları hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını duyurdu. Soruşturma sonunda bazı bürokratlara ceza verildi. Yalanlanmış haberleri iddianameye koyan Başsavcı’nın sorumluları cezalandırılmış bir olayı ek delil yapmaya çalışması şaşkınlık oluşturdu.

STAR
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz