Ad

HYP TOPLU İSTİFALARLA SARSILDI

312
Ad
Yaşar Nuri Öztürk'ün partisinde ŞOK
Özel hayatı ile gündeme gelen Yaşar Nuri Öztürk'ün genel başkanlığını yaptığı Halkın Yükselişi Partisi (HYP) bugün şok istifalarla sarsıldı.

Geçtiğimiz günlerde, Genel Başkan Vekili Yaşar Okuyan'ın, Öztürk'ün genel başkanlıktan ayrılmaması ve son günlerde özel hayatı ile gündeme gelmesinden ötürü verdiği istifanın ardından, bugün de 30 partili, HYP'den ayrıldı.

Parti Genel Merkezi'nde Ankara İl Başkanları'nın toplantısında istifalarını sunan partililerden Genel Başkan Yardımcısı Fahri Türkkan, gazetecilere yaptığı açıklamada; "İstifa etmek için geldik. 30'un üzerinde MYK ve Danışma Kurulu üyesi bugün istifa edecek" dedi. Türkkan, istifa gerekçeleri olarak ise, kurumsal olarak partinin iyi yönetilememesi ve partinin yönetim tarzına olan muhalefetlerini gösterdi.

"İstifanız, son günlerdeki aşk dedikodularına mı dayanıyor?" şeklindeki soruya Türkkan, "Bu bizim dışımızdaki bir şey. İstifa gerekçemiz bundan çok uzak" yanıtını verdi.

Öte yandan, bugünkü toplantının MYK olacağı belirtilmişti. Ancak parti yetkilileri genel merkezin böyle bir çağrıda bulunmadığını, Yaşar Nuri Öztürk'ün ise İstanbul'da olduğunu belirtti.

Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıya basın mensupları alınmadı. CİHAN

Öte yandan partinin resmi internet sitesinde de revizyon yaşanıyor. "Sitemiz yenilenmektedir" şeklinde bir uyarı yazısı konan internet adresinde bakım çalışmaları yapılıyor. Bilindiği gibi önceki günlerde Yaşar Nuri Öztürk'ün yönetimindeki adres bir yazarın oldukça ilginç bir yazısıyla gündeme gelmişti.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz