Ad

ERGENKON İLE PKK İLİŞKİSİ ŞOK ETTİ !

320
Ad
Güvenlik güçleriyle birlikte hareket eden 45 bin köy korucusu, Doğu ve Güneydoğu'da PKK'ya karşı mücadele veriyor.

Ergenekon terör örgütü ile PKK arasındaki bağlantılara ilişkin iddialar, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görev yapan 45 bin köy korucusunu hayal kırıklığına uğrattı. Köy Korucuları Derneği'nin başkanı Ali Haydar Yener, koruculuk sisteminin 23. yılına girdiği dönemde ortaya çok vahim iddiaların çıktığına işaret ediyor. Ergenekon'da sonuna kadar gidilmesini beklediklerini vurgularken, bunu terörle mücadelede samimiyetin göstergesi olarak görüyor: "Aksi halde PKK'yla, Hizbullah'la mücadele etmek Ergenekon dururken abes olur."

Korucuların operasyonlarda askerin güvenliğini sağladığına işaret eden Yener'in, dağdaki terörün nasıl bitirileceği sorusuna cevabı ise şöyle: "Düzenli orduyla dağdaki teröriste karşı mücadele etmek zor. Özel Harekât timleri, dağdaki terörü bitirmek için en iyi yol."

Köy korucuları dernek başkanı Ali Haydar Yener, Ergenekon terör örgütündeki askerlerin PKK ile ilişkisiyle ilgili iddiaların kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. Terörle mücadelede samimi olunduğunun gösterilmesi için Ergenekon'da sonuna kadar gidilmesini beklediklerini belirten Yener, "Aksi halde PKK'yla, Hizbullah'la mücadele etmek Ergenekon dururken abes olur." dedi. Ergenekon-PKK bağlantısı karşısında feryat etmesi gerekenlerin başında şehit aileleri derneklerinin geldiğini belirten Yener, şunları söyledi. "Ortaya çıkanlar karşısında derneklerin suskun kalmasını doğru bulmuyorum." Düzenli ordunun teröre karşı mücadele etmesinin zor olduğunu anlatan Yener, "Teröristler nerede çok asker varsa oraları tercih ediyorlar, daha çok kayıp oluyor. Özel Harekat timleri dağdaki terörü bitirmek için en iyi yol." dedi.

ZAMAN
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz