Ad

CHP'Lİ BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDE YİNE SKANDAL

32081
Ad
Bayraklı'da temizlik işleri müdürü korumaların saldırısına uğradı

Koruma ve güvenlik görevlilerinin hukuka aykırı tutumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Bayraklı Belediyesi’nde Temizlik İşleri Müdürü Kenan Fidan saldırıya uğradı. Burnundan yaralanan Temizlik İşleri Müdürü Kenan Fidan hastanede tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. 48 saatlik rapor alan Kenan Fidan'ın burnunda ve yüzünde kızarıklıklar ve şişlikler bulunuyor.

Daha önce de 2 vatandaş ve bir eski çalışan darp edildiklerini iddia ederek suç duyurusunda bulunduğu Bayraklı Belediyesi'nde, başkan koruması olarak çalışan ancak taşeron işçi olan Erkan Başaran ve Tarık Aydemir'in saldırısına uğrayan Temizlik İşleri Müdürü Fidan olayın gelişimini şu şekilde anlattı: “Bunlar bizde çalışmıyorlar. Destek hizmetlerinde, park bahçelerde çalışıyorlar. Bunlara mesai verileceğine yönelik bir kağıt getirdiler. Bedava mesai istiyorlardı. Ben de böyle bakkal defteri gibi A4 kağıdına yazılmaz. İlgili birim amirini imzası durumunda ancak verilebileceğini izah ettim. Ancak ne olduğunu anlamadan üç kişiden bu isimlerini verdiğim ikisi saldırdılar ve sonra da arabaya bindiler, kaçtılar” diye konuştu.

Emniyet Müdürü'nü aradığını ve hastaneye tedaviye giderek rapor aldığını anlatan Fidan, yasal olmayan bu usulsüzlüğe göz yummadığı için saldırıya uğradığını söyledi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın geçmiş olsun telefonu açtığı belirten Fidan'a CHP'li meclis üyeleri de ziyaret ederek geçmiş olsun dediler ve saldırıyı kınadılar.

Daha önce de Bayraklı Belediyesi güvenlik görevlileri tarafından dövüldüklerini iddia eden 3 vatandaş savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda bulunan üç kişiden birincisi, belediyeye kamera yerleştirme işini yapan Murat Kaya oldu. Kaya, korumalar tarafından darp edildi. 7 Aralık 2010 tarihindeki bu olayla ilgili hastaneden işgöremezlik raporu aldı. İkinci kişi olan Emrah Efetürk, 30 Kasım 2010 tarihinde dayak yedi, 5 Aralık'ta şikayetçi oldu. Emrah Efetürk, yaptığı açıklamada hiçbir suçu olmadığını, belediyeye iş istemek için gittiğinde üç vatandaşla birlikte özel güvenlik görevlileri ve onlarla işbirliği yapan dövmeli, poşulu kişilerce dövüldüğünü söyledi. Suç duyurusunda bulunan üçüncü kişi ise Erdal Tercan oldu. Başkan Hasan Karabağ'ın seçimden önce ve seçimden sonraki beş aylık süreçte özel şoförlüğünü yapan Tercan’ın iddiasına göre, yolsuzluk ihbarından sorumlu tutularak evinin önünde, 4 Ocak 2011 günü saat 22.00 sıralarında darp edildi ve 35 SEC .... plakalı, belediyeye ait Renault Kango marka siyah bir araca bindirilmeye çalışıldı. Dövenler arasında, belediyenin özel güvenlik görevlisi Tarık Aydemir ve ‘Paşa’ lakaplı başka bir güvenlik görevlisinin bulunduğu iddia edilmişti.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz