Ad

İsmailağa'nın kritik ismine bıçaklı saldırı

360448
Ad
İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun yakınındaki isim ve Marifet Derneği Yönetim kurulu üyesi Şefik Kocaman'ın Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradığı iddia edildi. Saldırıyı grubun yayın organı duyurdu.

Odatv'ye konuşan İsmailağa Cemaati'nde Marifet Grubu'na karşı kaynaklar ise Cuma namazının ardından tartışma çıktığını ancak Marifet Grubu'nun iddia ettiği gibi bıçak kullanılmadığını söylediler. Karagümrüklü Sait Hoca olarak bilinen ismin takipçilerinden birinin Cübbeli'ye yönelik sözleri nedeniyle Şefik Kocaman'la Cuma namazının ardından sözler sarfettiği gerilimin bundan sonra başladığını iddia ettiler.

SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞTİ

Marifet grubu yayın organı ise, Şefik Kocaman’ın Umre gitmek için Fatih Çarşamba’da ailesiyle birlikte alış verişe çıktığı belirtilerek şöyle yazdı:

“Alışveriş esnasında ailesinin yanında Şefik Kocaman Hocaefendiye hakarette bulunan saldırgan daha sonrasında ‘Cübbeli Hoca'yla uğraşmayın' diyerek Hocaefendi'nin üzerine yürüdü. Çıkan arbedede yere düşen şahıs üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak Hocaefendi’ye saldırdı. Çevre sakinlerinin de araya girmesiyle bıçaklı saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırgan daha sonra kalabalığın arasından sıyrılarak olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin iddiasına göre saldırgan C.H.T'nin, Fatih'deki bir vakıfta daha önce güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtildi. Saldırıya uğrayan Şefik Kocaman Hocaefendi önce polis merkezine, daha sonra da Çağlayan Adliyesi’ne giderek saldırgan hakkında şikayette bulundu.”

MARİFET'TEN CÜBBELİ AHMET HOCA GÖNDERMESİ

Marifet’in yayın organı açıklamasının devamında, daha önce “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Şefik Kocaman ve Marifet grubunu hedef gösterdiğini yazdı. “Cübbeli Ahmet Hoca, Şefik Kocaman Hocaefendi'yi ve hizmet ekibini, ‘Haset, ajan, haşhaşi, tetikçi, IŞİD'den beter olmak, dış mihrakların projelerine maşalık yapmak, patrikhanenin ekümenikliğine hizmet etmek’ gibi birçok suçlamalarda bulunarak hedef göstermişti.” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Cübbeli Ahmet Hoca dün yapmış olduğu 8 Aralık tarihli sohbetinde ‘Bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor, kangren olduğu zaman ayak kesiliyor. Çünkü vücudu kullanmak meselesidir. Efendi Hazretlerinin cemaatini kurtarmak icab ediyorsa, bir kaç kişinin teşhir edilmesi icab ediyorsa ne yapalım’ ifadelerini kullanmıştı.” denilerek Cübbeli Ahmet Hoca’nın dünkü konuşmasından kısa bir bölümün video paylaşıldı.

SALDIRGANIN CÜBBELİ AHMET HOCA'YA YAKIN OLDUĞU İMA EDİLDİ

Marifet’in yayın organı açıklamasının devamında, saldırganın Cübbeli Ahmet Hoca’ya yakın KIYAMDER’ın üyesi olduğunu iddia ederek şöyle dedi:

“Kıyamder, Marifet hizmete ekibinin Cübbeli Ahmet Hoca ile olan hadis tartışmasında hizmet ekibini hedef alan ses tapeleri ve paylaşımlar yapmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre saldırgan C.H.T'nin Kıyamder Karagümrük şubesinin müdavimlerinden olduğu öğrenildi.”

İşte Marifet'in yayın organındaki o ifadeler:

NE OLMUŞTU

İsmailağa Cemaati'nde son dönemde yaşanan gerginlik dikkat çekiyordu. Cemaat Lideri olan ve Mahmut Hoca olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu, Marfifet grubu liderleri ile Beykoz Çavuşbaşı'nda yapılan Külliye'ye yerleşmişti. Marifet Grubu'nun Hükümete yönelik zaman zaman yaptığı eleştiriler dikkat çekerken, Cemaat içinde Cübbeli Ahmet Hoca olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de aralarında bulunduğu isimler Marifet Grubu'na dert eleştirilerde bulunuyordu. Sosyal medyada karşılıklı ağır sözlerle süren kavgada kılıçlı videolarla da gözdağı verilmişti.

Odatv.com
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz