Ad

Erdoğan: OHAL, yatırımları güvence altına almaya yöneliktir

363659
Ad

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişimi sonra ilan edilen olağanüstü halin (OHAL) girişimcilerin yatırımlarının önünü kesmek için değil, onları güvence altına almaya yönelik olduğunu söyledi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bünyesinde Coca Cola'yı da barından Anadolu Grup'un Isparta'daki tesislerinin açılışına katıldı. Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle:

Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu biliyoruz. Hollanda'nın 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkeler de benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahede ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale dönecek.

  • Bu süreçte ülkemize yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla yatırımcıların ve turistlerin gözlerinin korkutulmaya çalışılmasının ne siyasi ne de ticari ahlakla izah edilebilmesi mümkün değildir.

'TÜRKİYE, İFTİRA KAMPANYALARININ ÜSTESİNDEN GELECEK'

Büyümeden ihracata, üretimden istihdama tüm ekonomik göstergeler olumlu yönde bir seyri işaret ediyor. Turizmde de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında Türkiye ile ilgili olumsuz kampanyalar yürütenlerin tatillerini ülkemizde geçiriyor olmaları, söyledikleri yalanlara kendilerinin de inanmadıklarını gösteriyor. Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye, bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir.

  • Birilerinin sürekli gündeme getirdiği olağanüstü hal, sadece terörle mücadeleyle sınırlıdır. Olağanüstü hal girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir.

Sputnik

Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz