Ad

AK Parti Sözcüsü Ünal: Muhalefeti CHP değil, MHP yapıyor

364343
Ad

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ana muhalefet partisi CHP'nin 'muhalefet yapmadığını' savundu. Ünal, "Dönün bir de MHP’ye bakın, adam gibi muhalefet yapıyor” dedi.

Antalya’da AKP Manavgat İlçe Teşkilatı 6. olağan kongresine katılan partinin Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin muhalefet değil, düşmanlık yaptığını iddia etti. Ünal, “Bu ana muhalefet siyasi olarak muhalefet mi yapıyor yoksa düşmanlık mı yapıyor? Bunlara doğru bakalım. Muhalefet yapmakla düşmanlık yapmak farklı şeylerdir. Cumhuriyet Halk Partisi muhalefet yapmıyor. CHP apaçık düşmanlık yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı yapıyor” ifadelerini kullandı.

'BİR BAKIYORSUNUZ PYD İLE BERABERLER…'

CHP’nin mantığının 'düşmanımın düşmanı dostumdur' olduğunu savunan Ünal, “Bir bakıyorsunuz PKK ile beraberler, bir bakıyorsunuz PYD ile YPG ile beraberler, bir bakıyorsunuz FETÖ’yle, Almanya’yla beraberler. Bunun adı muhalefet midir?” diye sordu.

'DÖNÜN BİR DE BAHÇELİ'YE BAKIN'

Sözlerinin devamında MHP’nin ‘muhalefet’ yaptığını öne süren Ünal, bu tarz muhalefetten övgü ile bahsetti. Ünal, “Dönün bir de MHP’ye bakın, dönün bir de Devlet Bahçeli’ye bakın. Devlet Bahçeli ne yapıyor, adam gibi muhalefet yapıyor. Siyaset üstü meseleler, Türkiye’yi ilgilendiren meseleler söz konusu olduğunda diyor ki ‘Bu milletin seçtiği hükümetle beraberim. Bu millete saygı duyuyorsam, bu milletin seçtiği hükümete de saygı duymalıyım. Bir durum olduğu zaman, yanında olmalıyım’ diyor. Bunlara bakıyorsunuz, seçilmiş meşru hükümete ‘sivil dikta’ diyor, her iki kişiden birinin oyunu almış, seçilmiş meşru cumhurbaşkanına ‘diktatör’ diyor” diye konuştu.

Sputnik

Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz