Ad

'Ölen bir insanı istismar etmek yanlış'

365100
Ad

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Bülent Ecevit hakkında "Lider poposunu tırabzana dayıyor o da karşısında el pençe divan" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi ve "Ecevit'in sağlığı ve yaşı istismar edilmemeli" dedi.

Kılıçdaroğlu, ABD ile yaşanan vize krizinin Türkiye faturasının 50 milyar dolar olduğunu açıkladı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine tepki gösterirken eski Başbakan Ecevit'i de hedef aldı ve geçmiş dönemde eski ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilmiş bir fotoğrafını gündeme getirdi.

Erdoğan'a tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Denizli'de iş insanlarıyla gerçekleştirdiği bir toplantıda şunları söyledi:

"Sayın Erdoğan rahmetli Bülent Ecevit’le ilgili çok sert cümleler kullandı. Bir anlamda onun milliyetçiliğini sorguladı. Rahmetli Ecevit’in sağlığı ve yaşı istismar edilmemeli. Hele hele ölen bir insanın yaşından yola çıkarak istismar etmek asla doğru değildir, olmamalı da. Sen Ecevit’in milliyetçiliğini öğrenmek istiyorsan, rahmetli Ecevit, Türkiye’nin milliyetçiliğini Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na yazdı, Afyon tarlalarına yazdı milliyetçiliği. Onun milliyetçiliği yürekli milliyetçilikti. Ne söylediyse arkasında durdu. Sayın Erdoğan’a sormak istiyorum? Sen milliyetçi geçiniyorsun.

Ege adalarına, Yunan adalarına bak. Ege’de bizim olan adalar Yunanistan tarafından işgal edilmiş durumda. Beyefendi senin milliyetçiliğin ne? Mangal milliyetçiliği mi? Neden adalara sahip çıkmıyorsun. Hem Amerikan, hem İngiliz belgelerinde Türkiye’ye ait olan adalarda şu an Yunan bayrağı dalgalanıyor. Bunun yanıtını istiyorum Erdoğan’dan. Ecevit ile uğraşma. Allah rahmet eylesin, Ecevit bu ülkeye hizmet etmiş bir kişidir. Ne onunla uğraşıyorsun?"

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Valiler ile buluşmasında konuşan Erdoğan, Ecevit'e yönelik olarak şunları söylemişti: 

"Ana muhalefetin başındaki adamın geçmişine baktığın zaman, zaten bunlar Amerika'daki liderlerin, afedersin lider poposunu tırabzana dayıyor, o da karşısında el pençe divan duruyor. Bu dönemler geride kaldı, böyle bir Türkiye yok artık. Her yerde karşımızdaki neyse, biz de oyuz. Öyle el pençe duran bir Türkiye yok. Bunu herkes görecek, bilecek, buna göre konuşacak.  Eğer siz şahsiyetinizden taviz verir hale geldiğiniz zaman, sizin sırtınızda daha çok boza pişirirler. Dik duruş, bizim için önemli."

Sputnik

Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz