Ad

Saldırının ardında ‘sürgün’ şüphesi

366360
Güzelbahçe Belediye Başkanı CHP'li Mustafa İnce'nin vurulduğu olayda 7 kişinin ifadesine başvurulurken, bir kişinin gözaltına alındığı ve serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Bu kişinin, geçtiğimiz aylarda Güzelbahçe'deki balıkçı barınaklarında WC'ye sürgün edilen Mine Bilir Şahin'in eşi Ahmet Burak Şahin olduğu ortaya çıktı. Şahin'in ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenilirken, eşi ve İlçe Başkan adayı olduğu için Fen İşleri'ne sürülen Vural Gezer'in de bilgisine başvurulduğu öğrenildi.


SÜRGÜN YÜZÜNDEN Mİ?

Cinayet Büro Amirliği dedektiflerinin araştırmasında olayın perde ardında İlçe Başkanı Kazım Çam'a karşı muhalif liste çıkaran belediye çalışanı Vural Gezer, onu desteklediği için WC temizleme görevine sürülen Mine Bilir Şahin ve eşi Ahmet Burak Şahin'in yer aldığı öğrenildi.

İzmir'de, evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralanan CHP'li Başkan İnce'nin hastanedeki tedavisi sürerken, yetkililer bir kişinin ismini belirlediklerini ve yakalanmasının an meselesi olduğunu dile getirdiler.

FATİH ŞENDİL /  YENİ ASIR

Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz