Ad

Bahçeli ile Erdoğan arasında af resti nereye gidiyor?

369520
Ad

Erdoğan'dan Bahçeli'ye "af" resti

Bahçeli: Bu konuda kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere seyahati öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, Bahçeli'nin "af" çıkışına bir yanıt verdi. 

Erdoğan, "Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi, tabii kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda, hükümetimizde böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" ifadelerini kullandı... MHP lideri Devlet Bahçeli de Erdoğan'a yanıt verdi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

- Bir defa biz siyasette kadroyu Ankara’ya milletvekili taşımak olarak görmüyoruz. Böyle bir şey olmaz. Yani siyasette milletvekilliği sorumluluğunu üstlenmiş olan arkadaşlarımız bir defa kesinlikle bu işin hakkını dört dörtlük vermeli. Ankara’ya taşınıp, Ankara’da da parlamentoya bile doğru dürüst gelmeyen bir ekiple, kadroyla yürümek böyle bir şeyi düşünmüyoruz. Bu konularda kimlerin zaafları olmuşsa, kimler bu konularda falso yapmışsa tabi ki onlarla artık yürümek mümkün değil. Onun için kadroyu tazelemek, bu bizim için çok önemli.

- Türkiye olarak Birleşik Krallık ile iş birliğinin gelişmesine özel önem veriyoruz. Tatlıdil Forumu'nun da buna çok büyük katkıları oluyor.

 

- Türkiye ve Birleşik Krallık olarak ekonomik iş birliğimizin Brexit sonrasında da kesintisiz sürmesini istiyoruz.

- Ben faizi her türlü ekonomik alanda kötülüğün anası olarak görüyorum. Bedava konut dağıtacaklarmış, nasıl oluyor bu iş? Herhalde benim milletim, bunları yutmayacaktır.

-Biz kimseyi rahatsız etmiyoruz. Şu anda bize dokunana biz dokunuruz. Ama bize dokunmayanla bizim herhangi bir işimiz olmaz. Biz terör örgütüyle mücadelemizi verdik, veriyoruz. Vermeye de devam edicez. Afrin, Cerablus bunun en güzel örneğiydi. Bundan sonraki süreçte de, terör koriodoru olarak oluşturulmaya çalışılan bölgeyi, zaten kontolümüz altına aldık, alıyoruz. Şu anda 10 gözlem noktası elimizin altında... 

- Anneler Günü'nüzü tebrik ediyorum. Anneleri hayatta olanlara tavsiyem, annelerinizin ayaklarının altını öpün. Cennetin kokusunu alın. Ölmeyenler de annelerini dualarından uzak tutmasınlar. Annesiz olmak gerçekten çok zor.

BAHÇELİ'DEN ERDOĞAN'A YANIT

“Cumhurbaşkanı İngiltere’ye giderken 'af gündemimizde yok' dedi. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusunu ise Devlet Bahçeli şöyle yanıtladı:

"Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP’nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır.

Sayın Başbakan ‘Teröristlere kesinlikle af yok’ diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kast ettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allahın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum."

NE OLMUŞTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün sosyal medya hesabından bir af önerisinde bulunmuştu.

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a sert ifadelerle yüklenen Bahçeli, “Tescilli ve sabıkalı PKK’lı Demirtaş’ın serbest kalması için yoğun bir kampanya söz konusudur” ifadelerini kullanmıştı. Bahçeli, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir” diye yazmıştı

Bahçeli mesajlarının devamında af çağrısı yaparak, “Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran,zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?” diye belirtmişti.

Devlet Bahçeli’nin kendisiyle ilgili bu sözlerine Alaattin Çakıcı da teşekkür etmişti. 

Odatv.com

Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz