Ad

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener : "Erdoğan'ı ben başbakan yaptım"

369625
Ad

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkındaki eleştirileri sonrası "Ben onu milletvekili yaptım, başbakan yaptım, bunu da itiraf ediyorum" dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretler için bulunduğu İngiltere'de BBC'ye konuştu.

Erdoğan yaptığı açıklamada Şener için şu ifadeleri kullandı:

"Bana öyle bir referans gösterin ki gösterdiğiniz bu referansı biz adam yerine koyalım. Bu referansın siyasette kıymeti harbiyesi yok. Partimizden ayrıldıktan sonra parti kurdu sıfırlandı, başkalarına yanaştı sıfırlandı. Yatıyor kalkıyor, şu anda Türkiye'nin 11.5 yıl Başbakanlığını yapmış, 4 yıl Cumhurbaşkanlığını yapmış Tayyip Erdoğan'a ileri geri konuşmak suretiyle oradan rant elde etmeye çalışıyor."

“BAŞBAKAN OLUŞUNDA DA BENİM DESTEĞİM VARDIR”

Erdoğan’ın sözlerinin ardından gözler Abdüllatif Şener’e çevrilmişti. Şener, Halk TV'de katıldığı programda "Ben onu milletvekili yaptım, başbakan yaptım, bunu da itiraf ediyorum" dedi.

Şener, Erdoğan için ayrıca şunları söyledi:

 

“O bana siyasi hayatım boyunca hiçbir unvan kazandırmamıştır. O daha milletvekili olmadan önce ben 11 yıllık milletvekiliydim. Bakanlık, başbakan yardımcılığı yaptım, o ondan sonra gelip milletvekili oldu. Onun AK Parti Genel Başkanı oluşunda da, milletvekili ve başbakan oluşunda da benim desteğim vardır. Benim desteğimle bugünkü yerine gelmiştir. Bunu da bir itiraf olarak söyleyeyim. Benimle ilgili şeyler söylerken biraz minnet duygusu içerisinde olması lazım. Onun bana verdiği hiçbir şey olmamıştır ama benim ona verdiğim şeyler olmuştur."

Odatv.com

Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz