Ad

GENELKURMAY'IN TÜRKİYE'Yİ BİÇİMLENDİRME PLANI

54
Ad
TARAF'TAN BOMBA MANŞET !

Taraf, Genelkurmay'ın Türkiye'yi biçimlendirme planını deşifre etti.

Temel amacının "kamuoyunu TSK çizgisine getirmek" olarak belirtilen Eylül 2007 HRK:17:00-07 EK-A ve Lahika-1 ismiyle faaliyete konan eylem planından hükümet irticai faaliyetlerin odağı olarak tarif edilirken, sivil anayasa "milli devlete" karşı olarak addediliyor. İşlem makamının Genelkurmay Başkanlığı olduğu planın maliyetlerinin karşılanacağı ifade ediliyor.

Üniversiteler, Sivil Toplum Örgütleri, medya organları, diziler, sinema üzerinden TSK'nın "toplumsal ve bilimsel gelişmenin öncüsü" olarak ve "din karşıtı olmadığı" lanse edilmesinin gerektiği belirtilen planın başlıkları kısaca şöyle:

1- Yargıçlar ordu çizgisine çekilecek:

Eylem planı üst yargı organlarının TSK ile aynı paralelde hareket etmelerini amaçlıyor.

2- Medya kullanılacak:

Plana göre, basın mensupları ve medya düzenli temasla yönlendirilecek ve yandaş kılınacak.

3- TSK muhalifleri yıpratılacak:

Plan bazı sanatçı ve yazarların desteklenmesi ve önplana çıkartılması; muhaliflerin ise yıpratılmasını hedefliyor. Planda muhalif grupların içerisinden uygun kişilerin desteklenerek güçsüzlendirilmesi amaçlanıyor.

4-Kanaat önderleri yönlendirilecek:

TSK'nın yıpratılmasının engellenmesi için beraber çalışılacak olan kanaat önderlerinin masraflarının karşılanacağı belirtliyor.

5-DTP'nin terörist olarak görüldüğü vurgulanacak:

DTP muhatap kabul edilmeyecek, TSK tarafından "terörist" olarak görüldüğü basın toplantısından ifade edilecek.

6-Kürt bölgesi silahla rahatsız edilecek:

Bölge halkının "teröre desteğinin bedeli" olarak sürekli rahatsız edileceği, Irak'ın kuzeyinde yaşayan halkın ağır silahlarla ürkütüleceği belirtiliyor.

TARAF
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz