Ad

Lara Fabian, Astanalıları coşturdu

54065
Ad
Astana Günleri kutlamalarına katılan ünlü Belçikalı frankofon şarkıcısı Lara Fabian ile Rus besteci İgor Krutoy müzikseverleri coşturdu.

Kazakistan Konser Salonu’nda verilen konseri beş bin kişi izledi. Madmazel Zhivago adını verdikleri konser, Kazakistan Konser Salonu'nunda verildi.

Astana’ya ikici defa gelen ve VII. Asya Kış Oyunları açılışındaki konsere katılan Lara Fabian, performansıyla göz doldurdu.

Astana kutlamaları bu gece yapılacak havai fişek gösterileriyle devam edecek. Kutlamalar yarın İngiliz opera sanatçısı Sarah Brightman’ın konseri ile sona erecek.

Müzik eğitimine 8 yaşında başlayan Fabian'nın dünyanın bir çok yerinde hayranları bulunuyor. Lara Fabian, Brüksel Kraliyet Konservatuarı’da 10 yıla yakın kendi bestelerini okudu. 1988 yılında İrlanda’nın Dublin kentinde yapılan 33. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Lüksemburg’u temsilen katılan sanatçı seslendirdiği ‘Croire’ adlı parçayla dördüncü olmuştu. Croire, beşyüz bine yakın satarak o yıl Avrupa’nın en çok satan 45’likleri arasına girmeyi başarmıştı.
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz