Ad

DÜNYA O'NUN FARKINA VARDI

66
Ad
Gülen Hocaefendi için övgü dolu makale

Teşvik ettiği eğitim faaliyetleri ile dünyanın takdirini kazanan Gülen Hocaefendi'ye bir takdir de Pakistan medyasından geldi.

Pakistan’ın en saygın dergisi olarak kabul edilen ve haftalık olarak olarak yayınlanan Cutting Edge bu haftaki sayısında Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında bir makale yayınlandı.


Vekilüddin Mian tarafından kaleme alınan makalede Gülen Hocaefendi’nin öncülük ettiği eğitim kurumları ve diyalog faliyetlerine vurgu yapılarak, İslam dünyasında yepyeni bir yorum ve anlayış getirdiğine değinildi. Hocaefendi için “evrensel barışın sembolü” başlığı kullanıldı.

Makalede 15 yıldan beri Pakistantan’da eğitim faliyetinde bulunan Türk Okulları da mercek altına alındı. Türk Okullarının din, dil, ırk ayrımı gözetmeden Pakistan’ın 7 farklı kentinde eğitim faliyetinde bulunulduğu ve bu okullardaki Türk öğretmenlerin fedakarlıklarının ancak inanç ve adanmışlık ruhu ile açıklanacağı yazıldı.

Okulların fikir mimarı olarak gösterilen Fethullah Gülen Hocaefendi için,

“Dünyamız ve İslam alemi için barışın, hoşgürünün ve umudun sembolu olan adam” diye bahsetti.


Hocaefendi’nin hayatından detaylara da yer verilen makalede Hocaefendi için “asırda bir doğan” kıtaları aydınlatan işık tabiride kullanıldı. 35 yıl boyunca vermiş olduğu vaazlarında ve eserlerinde iyimserliği, umudu, hoşgörüyü anlattığı ve açılmasına vesile olduğu okullar ile bu düşüncelerini hayata geçirdiği yazıldı.

Geçtiğimiz ay da dünyaca ünlü New York Times Gazetesi de Türk Okullarını ve Fethullah Gülen Hocaefendi’yi manşetine taşımıştı.

Erkan Yiğitsözlü / İSLAMABAD
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz