Ad

İZMİR'iN NESİ MEŞHUR !?

6698
Ad
Kadınların güzelliği erkekleri mutlu ediyor

Ünlü isimler, en az sertleşme sorunu yaşayanların İzmirliler olduğunun ortaya çıkmasını Yeni Asır'a değerlendirdi. Yorumlarda, bakımlı kadınların ve sağlıklı yaşamın bu sonucu getirdiği vurgulandı

ÖZGE İPEKÇİOĞULLARI(HABER MERKEZİ)

hyt1.jpgÜnlü isimler, Türk Androloji Derneği ile Bayer ilaç firmasının Türkiye'nin 25 ilinde 66 bin 700 erkek üzerinde yaptığı cinsellik taramasında, sertleşme problemini en az yaşayanların İzmirli erkekler olduğunun ortaya çıkmasını Yeni Asır'a değerlendirdi. Yorumlarda, İzmirli erkeklerin başarısında en önemli faktörlerden birinin İzmirli kızların tüm Türkiye'de bilinen güzellikleri olduğuna dikkat çekildi. Sanatçılar ve işadamları, bakımlı kadınların ve sağlıklı yaşamın bu sonucu getirdiğini vurguladı.

Sanatçı Nurhan Damcıoğlu:
Kentin dört yanı deniz ve sağlık


İzmirli kızların dillere destan güzelliğinin de bu sonucun ortaya çıkmasında çok önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. İzmir'in çevresi deniz. Foça, Kuşadası, Urla, Çeşme gibi Türkiye'nin en iyi sahilleri İzmir'in çevresinde. İnsanlar buralara gidip düzenli olarak yüzüyorlar. Sağlıklı olmaları çok normal. Cinsellik de sağlıkla doğrudan bağlantılı olduğu için erkeklerin bu başarısının sırrı ortada.

İzmirli sanatçı Emel Müftüoğlu:
İzmir sağlıkta ve güzellikte birinci


İzmir'in havası ve suyu sağlıklı, bu da başarının en baştaki sırrı. Zeytinyağlı yemekler tüketip özgür yaşayan İzmirliler, sağlık ve güzellik konusunda hep birinci çıkıyor.

Keşke Türkiye'nin her yeri İzmir gibi olsa. İzmir'de elinize biranızı alıp her yerde içebilirsiniz.

Kimse taşkınlık çıkarmaz. İzmir'de herkes özgürdür ve yaşam kalitesi yüksektir. Bu da erkekleri birinciliğe taşımış. İzmir'in kızlarının güzelliği de çok önemlidir. İzmirli kadınlar kendine bakmasını iyi bilir, giyim ve kuşamına özen gösterir.

DP İl Başkanı ve İTO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Dalan:
Sağlıklı beslenme büyük önem taşıyor


İzmirli sağlıklı besleniyor. Özellikle her hafta düzenli olarak balık ve sebze tüketiyor. İzmir'in mutfak kültürünün sağlıklı beslenmeye dayalı.

Bu yüzden kentte yaşayan erkeklerin bu başarıyı elde etmesi normal.

İTO Meclis Başkanı Necip Kalkan:
Başarının sırrı düzenli spor


İzmir'in başarısının altında tamamen spor ve kentteki yaşam koşulları nedeniyle daha az stresli yaşam yatıyor. İstanbul'da gerek trafikte, gerek alışveriş yerlerinde sürekli bir kargaşa ve kaos var. Bu da insanı strese sokuyor. İzmir ise tam tersi. Her konuda rahatız, bu da sağlığımızın olumsuz etkilenmesini önlüyor. Bunun yanı sıra yaz kış gerek sahillerin gerekse spor salonlarının dolu olduğunu görüyoruz. Cinsellik sağlıkla başlayan bir konu olduğu için İzmir'in sırrı sporda.

Gazeteci Şenay Düdek:
Aynı başarıyı ilk 3'e girmekte de göstersinler


İzmirli erkeklerin sertleşme probleminin diğerlerinden daha az olmasının ekonomik problemlerinin az olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. İzmir'in erkeklerini de bu başarılarından ötürü kutluyorum. Cinsel hayatı etkileyen en önemli faktörler arasında ekonomik rahatlık ön plana çıkıyor. Bu sonuçta da İzmirli erkeklerin ekonomik probleminin olmadığı ortaya çıkıyor. Ama ben isterim ki İzmirli erkekler bu başarıyı İzmir'i Türkiye'nin en büyük ve gelişmiş ilk 3 şehri arasına sokmayı başarmakta da göstersinler. Bence İzmir Türkiye'nin en gelişmiş illeri listesinde ne yazık ki 7. sırada.

Astroloji yazarı Filiz Özkol:
İzmir'de hayat güzel aşk burada yaşanır


İzmir, Akdeniz ikliminde olduğu için kentte yaşayanların hormonal aktivitesi de çok fazla. Üstelik Akdeniz erkekleri çok daha cazibelidir. İzmir'de hayat çok daha güzel ve rahattır. İzmir'de ilişkilere çok önem verilir ve zaman ayırılır. Aşk İzmir'de yaşanır. Bu yüzden de erkeklerin cinsel olarak Türkiye birincisi çıkması çok normal.

ÖNCEL ÖZİÇER
İzmir'in nesi meşhur?


Eğer gerçekten dedikleri gibiyse, yani kossskoca Türkiye'de İzmirli erkekler cinsel performans açısından diğer illere on basıyorsa, bunun nedeni iddia edildiği gibi balık, zeytinyağ, yok ılıman iklim, özgür yaşam falan değil, sadece ve sadece İzmir'in kadınlarıdır.

Dikkat buyurunuz eğer doğruysa diyorum.

Çünkü Türk Androloji Derneği'nin araştırma sonuçlarından pek de emin değilim açıkçası!

Yani ya bu araştırmada var bir enayilik..

Ya da bizzat biz İzmirli kadınlar enayiyiz; Şehrin sokaklarında bir yerlerde efsaneler dolanmakta ve bizim haberimiz olmamakta!
Neyse şimdi durup durduk yerde beyleri üzerimize saldırtmayalım, malum 'performans' pek hassas oldukları bir konudur.

Ama şaka bir yana, bu enteresan çalışmanın ortaya çıkardığı sonuçlar tartışılırken bazılarının ortaya attığı tezler, bir kadın olarak benim hiç de hoşuma gitmedi.

Efendim neymiş? İzmirli erkekler ereksiyon sertlik derecesinde birincilik kürsüsünü hakediyorlarmış ya..

İşte bunun nedenleri de, bu şehirdeki özgür ortam, alkol tüketiminin fazlalığı, kadınların cinselliklerini özgürce yaşamalarıymış falanmış filanmış.

Hııı tabi tabi..
İzmir'de bizler sabah akşam kafa çekip, sokaklarda 'Kimle sevişsek, aman Allah'ım bugün gönlümüzü kime versek?' diye dolanıyoruz çünkü!

Özgür sosyal hayattan kasıt bu olmalı..
Ben mi yanlış anladım yoksa?
Ayrıca hani yasaklar arzu doğururdu.

Madem İzmir Türkiye'nin en özgür kenti, o zaman bu araştırmadan tam tersi bir sonuç çıkmaz mıydı?

Aslında bu konuda asıl söylemek istediklerimi pazar günü Sabah gazetesindeki köşemde okuyacaksınız.

Bugün tam da yıllık iznimin ortasında, 'Bu konu tam senlik, yaz bakiim bir şeyler' diyen yazı işleri müdürümüzün hatrına (tabii ki zorlaaa!), sayfalardan size kafamı uzatıp ce-eee dedim.

Fakat şöyle de bir gerçek var ki, İzmir'in kadınlarının efsane güzelliğine eklenen, İzmirli adamların 'iddia edilen' bariz üstünlüğü, bu şehrin üzerine koca bir nazar boncuğu yerleştirmemize neden olacak sanırım.

Baksanıza, en medeni, en kültürlü, en özgür, en güzel, en tavşan biziz!
Var mı ötesi?

YENİ ASIR - İZMİR
Ad
Ad
Ad

Yorumlar

 1. musa tutuk
  03 Temmuz, 18:12

  bencede izmirde yaşam bir başka olsa gerekki problemler az oluyor

 2. musa tutuk
  03 Temmuz, 18:12

  bencede izmirde yaşam bir başka olsa gerekki problemler az oluyor

 3. pplanner
  03 Temmuz, 18:38

  İzmir'in imbatı ruhu serinletir, günbatımı huzuru getirir, kordon'u neşeyi, kızları coşkuyu körükler...ee dolayısı ile izmir'li olmak farklı birşey...ne beklenecekti ki:DDD hasetle yazlık komşularımı selamlıyorum

 4. pplanner
  03 Temmuz, 18:38

  İzmir'in imbatı ruhu serinletir, günbatımı huzuru getirir, kordon'u neşeyi, kızları coşkuyu körükler...ee dolayısı ile izmir'li olmak farklı birşey...ne beklenecekti ki:DDD hasetle yazlık komşularımı selamlıyorum

Yorum Yaz