Ad

AYDIN SAVAŞ ALANI !!!

67
Ad
Aydın’da korku dolu saatler!

Sokakların savaş alanına döndüğü patlamada, ölen ya da yaralanan yok...

Aydın, önceki gece şiddetli bir patlama ile sarsıldı. Olay gece saat 03.15 sıralarında Ramazan Paşa Mahallesi Hükümet Bulvarı üzerindeki, Yağcılar İçi Sevgi Yolu ile Yapı Kredi ara sokağında meydana geldi. Gece şiddetli bir patlama sonucu Yapı Kredi Bankası ile çevrede bulunan onlarca ev ve işyerlerinin camları kırıldı, kepenkleri parçalanarak kapı ve pencereleri de yerinden fırladı.

Önce bomba sandılar

İlk etapta bombalama zannedilen olayda çevrede yaşayan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri çevredeki ev ve işyerlerini kontrol ederek ölü ve yaralı olup olmadığını araştırdı. Olayın meydana geldiği alanın daha çok işyeri olması nedeniyle olay mahallinde kimsenin bulunmaması teselli kaynağı oldu. Patlama sonucu Yapı Kredi Bankası Sokağı ile alt ve üst sokaklarda ve Hükümet Bulvarı’nda bulunan onlarca iş yerinde ciddi oranda maddi hasar meydana geldi.


Savaş alanına döndü


Adeta savaş alanına dönen sokaklarda polis ve itfaiye ekipleri hasar tespit çalışması başlattı. Olay yerine gelen Aydın İtfaiye Müdürü Serdar Adanır, ilk belirlemelere göre olayın gaz sıkışması sonucu meydana geldiğini tahmin ettiklerini söyledi. Hasarın çok büyük olduğunu kaydeden İtfaiye Müdürü Adanır, şu bilgileri verdi: “Saat 03.15 sıralarında Yapı Kredi Bankası ara sokağında bulunan ve yerel yemeklerin yapıldığı bir lokantadaki tüplerin açık kalması sonucu, otomatikte olan soğutucuların da ateşleme yapması nedeniyle sıkışan gazın patladığını tahmin ediyoruz. Ancak olayın kesin nedeni araştırmalar sonucu ortaya çıkacak.”

Mahalle halkı deprem zannetti

Patlamanın çok şiddetli olduğunu belirten çevre sakinleri, ilk etapta deprem olduğunu zannettiklerini, sarsıntı kısa sürünce patlamayı gördüklerini belirttiler. Çevre esnafından Osman Kuzgun da, mahalledeki birçok binada hasar meydana geldiğini belirterek “Polisler ‘tüp patlaması’ dedi ama olay tüp patlamasına benzemiyor. Bu kadar şiddetli bir patlama nasıl oldu anlayamadık” dedi. Polis ve itfaiye ekiplerinin inceleme başlattığı olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü belirtildi.

GAZETE YENİGÜN
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz