Ad

BAŞBAKAN FIRÇALADI, SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

69
Ad
Buca’ya bağlı Kaynaklar Beldesi’nde yıllardır su sıkıntısı çeken Zafer Mahallesi sakinlerine müjdeli haber geldi. Başbakan Recep Tayyib Erdoğan’ın Rumeli Şenliği’ne katıldığı sırada yolunu kesen ve Belediye Başkanı Mustafa Karagülmez ve Kaymakam Mehmet Taşdöğen’i şikâyet eden mahalle sakinlerini muradına erdirecek çalışma başlatıldı.

Erdoğan’ın, vatandaşlarla görüştüğü sırada ‘Sorunu çöz’ talimatı verdiği Vali Cahit Kıraç,

konu ile ilgili toplantı düzenledi. Bayındırlık İl Müdürü Ata Erpolat, Kaymakam Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkanı Mustafa Karagülmez ve İZSU yetkililerini makamına çağıran Kıraç, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Zafer Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Sığak’a su sorununun en kısa sürede çözüleceğini müjdeleyen Vali Kıraç, cami, okul ve sosyal ihtiyaçların zamanla giderileceğini de sözlerine ekledi. Toplantının ardından mahallenin görülen yerlerine yazılar asan Kaynaklar Belediyesi, su isteyen vatandaşların gerekli belgelerle birlikte belediyeye müracaat etmesini istedi.

‘Mutluyuz’ dedi

Başbakanın kendileri ile görüşmesinin mahalle için dönüm noktası olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Sığak, şöyle konuştu: “İZSU’nun getirdiği sular bazen yetmiyor. Yine bu çağda musluktan akan suyu göremeyen insanlar var. Tüm sıkıntılara rağmen yine de sorunun çözülmesi bizi çok mutlu etti.Herkeze teşekkürkler."

YENİGÜN GAZETESİ
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz