Ad

Tire Belediye Başkanı Mehmet Sıtkı İÇELLİ

854
Ad
Sayın başkanım, kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1964 Tire doğumluyum.İlk, orta ve lise tahsilini Tire’de tamamladım. Ön Lisans eğitimini 9 Eylül Üniversitesi İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nde tamamladım. 1986 yılında da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. 27 Mart 2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti’den Tire Belediye Başkanı seçildi halen görevine devam etmekteyim.,evli ve iki çocuk babasıyım.

Siyasete Kaç Yılında Başladınız?

Orta okulun son sınıflarına doğru siyasi içerikli dergilere abone olduğumu ve gazeteleri takip etmeye başladığımı hatırlıyorum .Lise dönemimde de gençlik grubu olarak her hafta bir arkadaşımız bir konuda hazırlık yapar ve gençlik derneğinde sunum yapardık.

Üniversite dönemim 12 Eylül sonrası siyaset yasakları dönemine denk gelsede, ilk yerel seçimlerde seçim kampanyalarına aktif olarak katıldım. Bayrak asmak, bildiri dağıtmak görevlerimdendi. 1989 yılından itibaren kayıtlı üye, yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayata katıldım. 1994 Nisan’ında İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. Rafah Partisi kapatılıncaya kadar görevim devam etti. Fazilet Partisi Tire Belediye Başkan adayı olarak önceki yerel seçimlerde de yarışa katıldım. Tire İlçemizde AK PARTİ’nin kurucu İlçe Başkanlığı görevide şahsıma verilen önemli bir görevdi. AKPARTİ’yi iktidara taşıyan, son seçimlerde İzmir II. Bölge 10 ncu sıra Milletvekili adayı olarak yer aldım. 2004 Mart’ında yapılan seçimlerde Ak Parti’den Belediye Başkanı olarak seçildim.

İletişim

Tire Belediye Başkanlığı
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz