Ad

BAŞBAKANLIKTA SÜRPRİZ BULUŞMA

90
Ad
Başbakan Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'la dün akşam sürpriz bir görüşme yaptı.

Erdoğan'ın daveti üzerine Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleşen görüşme iki saat sürdü. Erdoğan-Başbuğ buluşması Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada,

"Sayın Başbakan'ımız bu akşam Başbakanlık Resmi Konutu'nda Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile bir görüşme yapmıştır. Sayın Başbakan'ımızın daveti üzerine gerçekleşen görüşmede, önümüzdeki dönemde bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında öngörülen gelişmeler ve alınacak tedbirler ile son günlerde gündeme gelen bazı konular ele alınarak değerlendirilmiştir.'' denildi.


Org. İlker Başbuğ, son günlerde bazı haberlerle kamuoyunun gündemine gelmişti. Taraf Gazetesi, geçtiğimiz günlerde Başbuğ'un eğitim özgürlüğünü genişleten anayasa düzenlemesi ile AK Parti hakkındaki kapatma davası sürecinde Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ile karargâhta gizlice buluştuğunu yazdı. Ardından Vakit Gazetesi, Başbuğ'u Yahudilerin kutsal mekânı Ağlama Duvarı'nda gösteren bir fotoğraf yayınladı. Ardından Başbuğ'un mason locası Büyük Kulüp'e üyeliğine ilişkin bir belgeye yer verdi. Başbuğ'un Mescid-i Aksa'da dua ettiği sırada çekilen fotoğraf ise geçtiğimiz pazar günü Hürriyet gazetesinde yayınlandı.


ZAMAN
Ad
Ad
Ad

Yorum Yaz