Ad
1

GÜNDEM / Yusuf İNAN

İlgezdi'den sonra sıra CHP'li İzmir Belediyeleri'nde mi?

Ad

Siyaset ısınmıyor, yakıyor. CHP'nin açıkladığı Man Adası Belgeleri'nden sonra, İçişleri Bakanlığı Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi'yi görevden uzaklaştırdı.

 

Bakanlığın bu kararı sonrasında CHP göstermelik bir tepki verdi. Karar siyasi dendi, Genel Sekreter Sındır hesap soracağız, unutmayacağız dedi.

 

Ben bu konuda CHP'yi samimi ve inandırıcı bulmuyorum. Ak Parti kendi belediye başkanlarına da benzer şekilde tasarrufta bulundu. Hatta yüze yakın belediyeye kayyum atandı. CHP neden o kararlar sonrasında da benzer şekilde tepki göstermemişti?

 

Bence CHP bu kararlara seviniyor. Hatta keşke İzmir'deki CHP'li Belediye Başkanları'nı da görevden uzaklaştırsalar diye dua ediyorlar.

 

Çünkü bu kararlar halk tabanında ters tepki yapıyor. Başarısız ve beceriksiz CHP'li Belediyeler benzer kararlar sonrasında kahraman ilan ediliyor.

 

CHP'nin halka anlatacağı bir icraatı olmadığı için FETÖ operasyonlarını ve benzer operasyonları can simidi gibi görüyor.

 

O nedenle CHP ah vah tüh dese de devam devam diye gaza basıyorlar.

 

Daha doğrusu Ak Parti ve Erdoğan'ı erken seçime yönlendiriyorlar. Ak Parti ve Genel Başkan Erdoğan anketlerin de etkisiyle erken seçime karar verecek gibi görünüyor. Siyasi analiz yapanlar da erken seçim beklentisi içinde.


 

Bir tarafta Zarrab çıkmazı, bir tarafta Kudüs sorunu iktidarın dengesini sarsmış görünüyor. O sarsıntı nedeniyle ülke genelinde Cemaat Operasyonlarının arttığı gözlemleniyor.

Bu süreci yönetenler Zarrab davası ile Cemaat Operasyonlarını çatıştırmaya çalışıyor. Halbuki dıştaki saldırı karşısında halkın kazanılması gerekir. Dışta gelişen olayları Türk Milleti'ne yansıtmak siyasi hüsranla neticelenir.


 

Ak Parti ve Genel Başkan Erdoğan gaza gelip de Erken Seçim kararı verirse hezimete uğrar.


 

Seçimleri beklese netice değişecek mi?


 

Belki durum daha da kötü olacak ama en azından kazanılmış süreyi sonuna kadar kullanacaklar. Erken seçim olursa o şansları olmayacak.


 

Dikkatinizi çekerim İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Güneydoğu'da dolaşıyor. Halk Akşener'e büyük ilgi gösteriyor. İktidar HDP'yi yokediyor ama halk kendi kaderini kendi tayin ediyor.


 

Görünen o ki solcular ve dindarlardan sonra Kürtlerin de umudu İYİ Parti ve Akşener...


 

Gelelim İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı ve yapacağı operasyonlara ve görevden almalara...


 

Bakan Soylu Ak Partili Belediye Başkanları'ndan istifa istenirken sürecin devam edeceğini açıklamıştı. İlgezdi kararı Bakan Soylu'yu haklı çıkardı.


 

Yarın CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da görevden el çektirilirse kimse şaşırmasın.


 

Akpınar belediye başkanlığının ötesinde bilbordlarda Erdoğan'a meydan okumasıyla da tanınıyor.


 

Muhtemeldir ki sıra İzmir'de, özellikle de Karşıyaka'da!


 

Erdoğan'ın Kocaoğlu'na dokunacağını düşünmüyorum. Kocaoğlu onca soruna ve açığa rağmen koltuğunda oturmaya devam ediyor. En kötü ihtimalle görev süresi sonuna kadar devam eder.


 

CHP'de Kılıçdaroğlu gider mi kalır mı tartışması gereksiz. Bu süreçte Kılıçdaroğlu'nun kalmasına kesin gözüyle bakıyorum. Gizli bir elin Baykal'ı bile aradan çektiği bir ortamda Kılıçdaroğlu'na uzanan el kırılır gibi görünüyor.


 

Metin Feyzioğlu elini oğuşturuyor demeyin. Ben CHP'nin Feyzioğlu'na teslim edilmeyeceğini düşünüyorum.

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Ak Parti'ye tuzak!
 2. Tayyip Erdoğan bu ülkenin gerçeğidir. En delikanlı siyasetçidir!
 3. Cumhurbaşkanına akıl vermek ne haddimize!
 4. Seçimden sonra Ak Parti'ye FETÖ Operasyonu!
 5. Meral Akşener'e kamyonlu karşılama!
 6. ABD mi büyük, Türkiye mi?
 7. Deniz Gezmiş de Fethullahçıydı!
 8. Ak Parti İzmir'de vefa sorgulaması!
 9. MHP ve CHP İzmir'de İYİ Parti'ye yer mi açıyor?
 10. Bir zamanlar herkes Fethullahçıydı?
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz