Ad
1

GÜNDEM / Yusuf İNAN

Abdullah Gül ve Haşim Kılıç yeni parti mi kuracak?

Türkiye, 11. Cumhurbaşkanı Abdulah Gül'ün son çıkışını tartışıyor. Ben de bu sürece ışık tutacak bir kaç bilgiyi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

 

Merkez Parti kurulduğu günlerde İzmir'de bir toplantı yapmıştı. O toplantı sonrasında Genel Başkan Abdurrahim Karslı ile uzunca bir röportaj yapmıştık.

 

Karslı o röportajda Haşim Kılıç'tan bahsetmiş, Haşim Kılıç'ın Merkez Parti'ye katılacağını iddia etmişti.

 

Daha sonra Abdurrahman Dilipak ile yaptığı görüşmeden bahsetmiş, Dilipak, o görüşmede Karslı'ya senin sıran daha gelmedi demiş...

 

Abdurrahim Karslı bu görüşmeleri yaparken eşi hanımfendi de yanlarındaymış.

 

Geçtiğimiz gün medyaya yansıyan Gül bir emekli yüksek yargı mensubunu da yanına alıp açıklama yapacak haberinden sonra, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepkisini daha iyi anlıyorum.

 

Abdullah Gül'e Ak Parti cephesinden gelen eleştirilerin ipleri koparacak kadar sert olması, iplerin çok önceden koptuğu anlamına da gelebilir.

 

 

Zira Gül'ün Geçtiğimiz Kasım ayında Bahçeşehir Üniversitesi'nde yaptığı konuşma o günlerde medyanın gözünden kaçmış ama Erdoğan'ın gözünden kaçmamış.

 

İşte Gül'ün kavga çıkaran sözleri;

 

“Hepimiz evimizin içini düzene koymamız gerekir. Bunu koymadığımız süre içerisinde bir gün gün gelir ya insanlar ayaklanır veyahut da dış müdahaleler kaçınılmaz hale gelir”.

 

Sık sık iktidarı eleştiren Abdurrahman Dilipak'ın dilinin altında da Gül baklası mı var bilmiyoruz. Ancak Sayın Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın 40 yıllık yol arkadaşına söylediği sitem dolu sözler yabana atılacak cinsten değil.

 

Demek ki Sayın Erdoğan'ın bildiği, kamuoyunun bilmediği çok fazla gizem var...

 

Gül ne yapmak istiyor, kimse bilmiyor.

 

Yeni Parti mi kuracak, kurulmuş bir partinin başına mı geçecek, Ak Parti'nin başına geçmek istiyor da diğer siyasi kozları mı öne sürüyor, yakın arkadaşı Fehmi Koru dahil kimse bilmiyor.

 

Gül görüntü veriyor, sır vermiyor.

 

Bu arada Evrensel Gazetesi'ne konuşan Abdullatif Şener'in söyledikleri de ilginç. Şener Gül çizgisinin alternatif olamayacağını söylüyor.

 

Şener 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün KHK’yi eleştirmediğini aksine sahiplendiğini sadece ‘muğlak’ bulduğunu ifade etti. Şener, Gül’ün Gezi, 16 Nisan referandumu gibi örnekler vererek, ‘ne dediğinin dahi belli olmadığını’ söyledi. Şener “Her zaman dominant olan Erdoğan’dır Gül çizgisinin alternatif olacağını zannetmiyorum” dedi.

 

Bakalım bu yolun sonu nereye çıkacak, bekleyip göreceğiz...

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. Çanakkale Şehitleri denince aklıma Firdevs Hanım geliyor!
 2. Cemat ve Tarikatların dinleme kültürü sıfır!
 3. Erken seçim kesin de seçimin galibi CHP mi, İYİ Parti mi olacak?
 4. Kadir Mısıroğlu da Sabetayist çıktı!
 5. Fakir milletin cebinden gazetelere Resmi İlan ulufesi!
 6. Erdoğan Meral Akşener'den korktu mu?
 7. Koministler Moskova'ya, Vatan Hainleri nereye gitsin?
 8. Sağ / Sol bitmemiş, yerine Ergenekon / Cemaat – Tarikatlar gelmiş!
 9. Aziz Kocaoğlu İzmirlileri neden CHP'ye düşman ediyor?
 10. Kur'an Öğretimi zorunlu olursa, Adnan Oktar ve kızları ne olacak?
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz